A címvédő Hosszú Katinka a legjobb, Verrasztó Evelyn pedig az ötödik idővel bekerült az esti nyolcas döntőbe 400 méter vegyesen a berlini úszó Európa-bajnokság hétfői versenynapján. Gyurta Dániel bejutott a 100 méter mell esti elődöntőjébe, Kis Gergő 400 méter férfi gyorson már döntős.

A 400 vegyes világbajnoka, Hosszú Katinka - aki tíz egyéni és egy váltószámban indul a kontinensviadalon - 4:31.53 perces Európa-bajnoki csúcsot úszott. Verrasztó 4:41.15-tel ért célba. A magyar versenyző a 200 méter hát esti 16-os elődöntőjébe is bejutott. Ebben a számban indult György Réka is, ő 4:44.23-mal összesítésben a kilencedik lett.

Gyurta Dániel, az UTE 200 mellen olimpiai, világ- és Európa-bajnoka 1:00.13 perccel összesítésben a második lett. Az elődöntőbe 16-an kerültek.

Hosszú 11 számban indul az Eb-n, ez pont nincs köztük. Forrás: Facebook/Hosszu Katinka

Balog Gábor és Bernek Péter is bejutott a 100 méter hát esti elődöntőjébe, a dunaújvárosi Balog 55.09 másodperccel összesítésben a 11., a Kőbánya SC-s Bernek pedig 55.46-tal a 14. lett. Az elődöntőbe 16-an kerültek.

Cseh László bejutott az 50 méter pillangó esti 16-os elődöntőjébe hétfőn a berlini úszó Európa-bajnokságon, ugyanakkor Takács Krisztián, Pulai Bence és Holoda Péter nem került tovább a selejtezőből. A nagymedencében 11-szeres Eb-győztes Cseh 23.73 másodperccel, összesítésben tizedikként lépett tovább. Takács 24.27 másodperccel a 23., Pulai 24.41-gyel a 29., míg Holoda 24.66-tal a 39. helyen zárt.