Balla Virág ezüstérmet szerzett 200 méteren a Duisburgban rendezett kajak-kenu Világkupa-verseny vasárnapi zárónapján. A magyar kenus így két éremmel zárta a viadalt, szombaton, 500 méteren első lett.

A finálék második napján érdekelt többi A döntős magyar egység nem állhatott dobogóra: a héten összeült Dombi Rudolf, Hufnágel Tibor, Kökény Roland, Boros Gergely összeállítású kajaknégyes a hatodik helyen végzett 1000 méteren, míg a Varga Dávid, Vass András kenupáros egy kilométeren, Dudás Miklós pedig a kajak egyesek 200 méteres versenyében lett hetedik - a vk honlapja alapján.

A tavaly gerincműtéten átesett, most visszatérő, háromszoros olimpiai bajnok Douchev-Janics Natasa - hasonlóan a K-1 500 méteres számhoz, ahol tizennyolcadikként zárt - 200 méteren sem tudott bejutni a legjobb kilenc közé, itt végül a 14. helyet szerezte meg.

Balla Virág Forrás: Kajakkenusport.hu

Szombaton Balla aranyérme mellett a Noé Zsombor, Vass Péter kajakos duó harmadik lett egy kilométeren.