Safarova sokkolta Sarapovát, Federer nem hibázott

2015.06.01. 13:30

Marija Sarapova meglepetésre már a nyolcaddöntőben kiesett hétfőn a francia nyílt teniszbajnokságon, a címvédőt a 13. helyen kiemelt cseh Lucie Safarova verte. Roger Federer
sikeresen befejezte a Gael Monfils elleni, sötétedés miatt félbeszakadt meccsét.

Sarapova 1 óra 50 perc alatt veszített Lucie Safarovával szemben. A 34 nyerő ütést bemutató cseh játékos következő ellenfele a spanyol Garbine Muguruza lesz, aki egymás után másodszor jutott be a Roland Garroson a nyolc közé.

Sarapova a legutóbbi 25 párizsi mérkőzéséből most kapott ki másodszor, az elmúlt három évben rendre döntőt játszott a Philippe Chatrier Stadionban, 2012-ben és tavaly pedig megnyerte a salakos Grand Slam-tornát.

Lucie Safarova nagy meccset nyertForrás: AFP/Kenzo Tribouillard

2012-ben az olasz Sara Erranit győzte le a döntőben (6:3, 6:2), a következő évben szintén finalista volt, de akkor két 6:4-es szettben alulmaradt a világelső amerikai Serena Williamsszel szemben. Tavaly azonban folytatta sikersorozatát, és végül három kiemeltet verve, a döntőben 6:4, 6:7, 6:4-re felülmúlta a román Simona Halepet.

Marija Sarapova csalódott voltForrás: AFP/Patrick Kovarik

Az idei tornán az észt Kaia Kanepit 6:2 6:4-re, majd honfitársnőjét, a szintén orosz Vitalija Diatcsenkót 6:3, 6:1-re, a harmadik fordulóban pedig az ausztrál Samantha Stosurt verte 6:3, 6:4-re.

Federer és Ferrer is negyeddöntős

A férfiaknál a 17-szeres Grand Slam-győztes Federer a vasárnap sötétedés miatt félbeszakadt meccs folytatásában simán verte a hazai közönségkedvenc Gael Monfilst, akitől utóbbi két meccsükön kikapott. A 11. Roland Garros-negyeddöntőjére készülő Federerre honfitársa, Stan Wawrinka vár.

A spanyol Ferrer a vártnál simábban verte a US Open-címvédő horvát Marin Cilicet.

Jól kezdtek a magyar juniorok

A magyar juniorok közül Valkusz Máté és Stollár Fanny is sikerrel vette az első fordulót: Valkusz a szerb Miomir Kecmanovicot, Stollár pedig az olasz Beatrice Torellit verte három szettben.