Cseh mindegyik éremből nyert, Hosszú harmadik lett

Cseh László Kazany, 2015. augusztus 8.
MTI Fotó: Kovács Anikó
Kazany, 2015. augusztus 8. A második helyezett Cseh László (b) és a győztes dél-afrikai Chad le Clos a célban a 100 méteres pillangóúszás döntőjében a kazanyi vizes világbajnokságon 2015. augusztus 8-án. MTI Fotó: Kovács Anikó
Cseh László az 50 méteren nyert bronzérme és a 200-on elhódított vb-címe után 100 pillangón országos csúccsal ezüstérmet szerzett a kazanyi vizes világbajnokságon. Hosszú Katinka a 200 hát döntőjében a 4-es pályáról a harmadik helyen ért célba, Kapás Boglárka 800 gyorson hatodik lett, ugyanitt Katie Ledecky 8:07.39-es idővel világcsúcsot ért el.

A 29 éves Cseh László 50.87 másodperces idővel ért célba a címvédő dél-afrikai Chad Le Clos mögött, ezzel a pénteki előfutamban felállított 50.91 másodperces rekordját javította tovább.

Cseh szokásához híven nem kapkodta el a rajtot,

a táv felénél harmadikként fordult. Elképesztő hajrába kezdett a teljes mezőny, néhány méterrel a vége előtt még lehetetlen volt megtippelni a győztest, végül az olimpiai ezüstérmes Le Clos-nak sikerült a legjobban a célba érkezés.

Cseh mosolyogva gratulált Chad le Closnak Forrás: MTI/Kovács Anikó

Csehnek ez a harmadik érme a tatár fővárosban, előzőleg 200 méter pillangón arany-, 50 méteren pedig bronzérmet nyert.

A 26 éves Hosszú Katinka azzal, hogy a pénteki elődöntőben megdöntötte Egerszegi Krisztina 24 éves országos csúcsát - amely 2008-ig világrekord volt -, a legjobb idővel, 2:06.18 perccel került a fináléba, amelyben 2:06.84-gyel lett harmadik.

Nem mindennapi riválisok között rajtolhatott Hosszú,

ugyanis egyik oldalán a szám címvédője, világcsúcstartója és olimpia bajnoka, az amerikai Missy Franklin, a másikon pedig a Kazanyban 100 méter háton már győztes ausztrál Emily Seebohm várt az indításra.

Hosszú jól kapta el a rajtot, az első hossz végén a harmadik helyen fordult, száz méternél ugyancsak.

Így úszott Hosszú Katinka Forrás: MTI/Kovács Anikó

A harmadik hosszon Missy Franklin lépett el a mezőnytől, Hosszú pedig másodikként indította meg a hajrát, de

végül Emily Seebohm időzített a legjobban, és kiváló végjátékban tudott nyerni.

"Nem vagyok csalódott" - nyilatkozta az Origónak a döntőt követően Hosszú. "A bronzérem nem rossz eredmény, pláne, ha azt vesszük, hogy eddig azt mondtam: közöm nincs a háthoz."

Az Iron Lady azt azért elismerte, amiatt kissé csalódott, hogy elmaradt a középfutamban úszott, országos csúcsot jelentő idejétől. "Egy picit bánt, igen. Pont az a kis plusz, meg némi tapasztalat kellett volna még a döntőben. Persze, teljesen más előfutamban a saját versenyszámodat leúszni, mint amikor másokkal élesben versenyzel, és ezt még nem tanultam meg olyan jól.

Örülök, hogy most volt erre lehetőségem, ez jó lesz tapasztalatnak a jövőre nézve.

Hosszú hozzátette, visszatekintve azért van olyan, amit másképp csinált volna. "A második ötvenet jobban megnyomtam volna, így utólag végiggondolva. Nem baj, majd legközelebb!"

Kapás Boglárka a hatodik helyen végzett 800 méter gyorson.A 22 éves magyar versenyző - aki 1500 méteren bronzérmes volt - a nyolcadik helyen jutott a fináléba, ahol végül 8:22.93 perces idővel csapott célba.

"Nem vagyok elégedett az időmmel, 8:20 alá akartam kerülni.

Úgy érzem, több volt ebben a nyolcszázban" - összegzett a kissé csalódott Kapás.

A számot Katie Ledecky nyerte 8:07.39 perces világcsúccsal.

A 18 éves amerikai sztár Kazanyban 1500 méter gyorson is világrekorddal nyert, emellett 200 és 400 méter gyorson, illetve a 4x200 méteres gyorsváltó tagjaként sem talált legyőzőre. Most több mint három másodpercet faragott saját maga, tavaly júniusi 8:11.00 perces idejéből.

...6. Kapás Boglárka 8:22.93

A délelőtti előfutamokból a sprinterek nem jutottak tovább: Jakabos Zsuzsanna 50 méter gyorson a 35., Sztankovics Anna pedig 50 méter mellen a 34. lett, míg Balog Gábor visszalépett 50 méter háton. Gyurta Gergely 1500 méter gyorson állt rajthoz, és a 20. helyen zárt.