Babos Tímea elsírta magát a teniszbravúr után

Babos Tímea, tenisz
Wimbledon, 2015. június 29. Babos Tímea a cseh Petra Cetkovská ellen játszik az angol nemzetközi teniszbajnokság első fordulójában Wimbledonban 2015. június 29-én. (MTI/EPA/Facundo Arrizabalaga)
Babos Tímea legyőzte az ausztrál Samantha Stosurt a cincinnati keménypályás tenisztorna női versenyének első fordulójában. A világranglistán 84. magyar játékos a selejtezőben aratott két győzelemmel jutott fel a főtáblára, ahol három szettben, csaknem kétórás esőszünetet követően 7-6, 4-6, 7-5-re legyőzte a világranglistán 18. Stosurt. Az ausztrál játékos karrierje legjobbjaként negyedik volt a WTA-rangsorban, 2011-ben pedig megnyerte a US Opent.

Eredmény, nők (2,5 millió dollár összdíjazás):
1. forduló (a 32 közé jutásért):
Babos Tímea (magyar)-Samantha Stosur (ausztrál) 7-6 (8-6), 4-6, 7-5

"Jézusom, el sem hiszem!

Remélem, nincs megállás. Kedden pihenőnapom lesz, aztán szerdán újra visszatérek a mókuskerékbe" – nyilatkozta Babos a hivatalos weboldalán.

A magyar teniszező – a Babostimea.hu beszámolója szerint – mindvégig hatalmas akarattal, elszántsággal, hittel és óriási szívvel küzdött.

Akkor sem tört össze, amikor döntőnek tűnő helyzetben nyert pontot az ellenfele.

Akkor sem adta meg magát, amikor brékhátrányba került. Pedig Stosur mindhárom szett elején brékelőnybe került.

Forrás: MTI/EPA/Facundo Arrizabalaga

Az 53 perces első játszmában az ausztrál játékos 3:2 után 15-re nyerte el ellenfele adogatását, majd 0-40-ről hozta a szerváját. Úgy tűnt, 5:2 után már csak percek maradnak a szettből, de nem így lett.

Babos 5:3 után brékelt 30-ra, majd egyenlített. Kétszer is (5:5, 6:6), jöhetett a tie-break. A rövidítésben a magyar játékos elhúzott 3-1-re, de ellenfele egyenlített. Stosur aztán 6-5-nél adogatóként szettlabdát hárított, de elveszítette a következő szervát. Babos pedig élt az eséllyel, lezárta a nyitó felvonást.

A 43 perces második játszma elején

a magyar játékos sorozatban hét labdamenetet nyert,

három bréklabdához jutott. Stosur megmentette az adogatást, majd elnyerte ellenfele szerváját. Az ausztrál sztár ezt követően nem is adott esélyt Babosnak, adogatóként a következő négy gémben csak egy labdamenetet veszített. Így belefért, hogy közben két bréklabdát sem tudott értékesíteni. 5:4 után Stosur nullára szerválta ki a játszmát.

A harmadik szett elején Stosur újra brékelt, majd egészen 4:3-ig meg is őrizte előnyét. Ekkor Babos brékelt 30-ra, majd nullára hozta az adogatását.

Az ausztrál játékos szervája közben, 15-15-nél egy közel kétórás esőszünet jött.

A kényszerpihenő után Stosur meccslabdáról hozta a szerváját, majd Babos nullára nyerte a sajátját. Jött újra az ausztrál klasszis. Stosur vezetett 30-0-ra is, de ellenfele újra mérkőzéslabdához jutott. És ezúttal

Babos ki is használta az esélyt, pályafutása egyik legszebb győzelmét aratta egyesben.

A magyar játékos következő ellenfele a világranglista 7. helyén álló Karolina Pliskova lesz. Ez a helyezés számít a cseh éljátékos eddigi legjobbjának. Pliskova eddig négy WTA- és tíz ITF-versenyt nyert egyesben.

Forrás: Zirig Árpád

Pliskova az idei szezonban tornagyőztes volt Prágában (Csehország, 250 000 dollár, salak), döntőt játszott Sydney-ben (Ausztrália, 731 000 dollár, kemény pálya), Dubajban (Egyesült Arab Emírségek, 2 513 000 dollár, kemény pálya), Birminghamben (Anglia, 731 000 dollár, fű) és Stanfordban (Egyesült Államok, 731 000 dollár, kemény pálya). Legutóbb Torontóban az első fordulóban szenvedett vereséget.

A főtábla első napján az is eldőlt, hogy

párosban Babos és Kristina Mladenovic ellenfele a második fordulóban a Karin Knapp–Roberta Vinci duó lesz.

Knapp 74., míg a korábban világelső Vinci a 35. a legfrissebb világranglistán.

Bacsinszky kiesett

A hazai közönség előtt szereplő Madison Keys két játszmában legyőzte a 12. helyen kiemelt, magyar származású Timea Bacsinszkyt.