Hosszú Katinka legyőzte a négyszeres olimpiai bajnokot

Arena Pro Swim Series at Austin - Day 3 GettyImageRank2 Swimming
AUSTIN, TX - JANUARY 17: Katinka Hosszu swims in the Women's 200 meter individual medley during the Arena Pro Swim Series at Austin on January 17, 2016 in Austin, Texas. Ronald Martinez/Getty Images/AFP
Hosszú Katinka két aranyérmet nyert az egyesült államokbeli Austinban rendezett nemzetközi úszóverseny zárónapján.

Az Arena Pro Swim Series elnevezésű pénzdíjas sorozat idei első állomásán a 26 éves világ- és Európa-bajnoknő vasárnap 100 m háton 59.91 másodperccel végzett az élen, 12 századmásodperccel előzve meg az amerikai Missy Franklint. 200 méter vegyesen 2:10.69-cel bizonyult a leggyorsabbnak.

Franklin Hosszú riválisa lehet a riói olimpián,

a 20 éves úszónő Londonban négy aranyérmet is szerzett: 100 és 200 háton, illetve a 4x100 vegyesen és 4x200 gyorson.

Katinka így nyert 200 vegyesen:

Az olimpiai éremmel még nem rendelkező magyar úszónő a tavalyi vb-n 200 és 400 vegyesen lett aranyérmes, 200 háton bronzot szerzett. 100 háton a 2014-es rövid- és nagypályás Eb-n nyert egy-egy aranyérmet.

A kezét látni sem lehet tisztán, annyira gyorsan úszik Katinka Forrás: AFP/2016 Getty Images/Ronald Martinez

Hosszú előzőleg két érmet nyert az austini versenyen, szombaton győzött a 400 méteres vegyesúszásban és második lett 200 méter háton. Utóbbi távon szintén megelőzte Missy Franklint, csakhogy nevető harmadikként Maya DiRado nyert.

Katinkának sok magyar drukkol a helyszínen:

Köszönöm, hogy ilyen sokan kijöttetek szurkolni tegnap a döntőkre! #MagyarokAustinban #IronLady #IronNationThank you...

Posted by Katinka Hosszu on Sunday, January 17, 2016

Ledecky világcsúcsot úszott

A viadal zárónapján 8:06.68 percre javította a 800 méteres gyorsúszás világcsúcsát Katie Ledecky. A 18 éves amerikai a kazanyi világbajnokságon tavaly augusztus 8-án elért 8:07.39 perces eredményén faragott.

A 18 éves klasszis a legutóbbi két vb-n kilenc aranyérmet nyert.

2013-ban, Barcelonában négy (400, 800, 1500, 4x200), két évvel később, Kazanyban öt gyorsúszó számban (200, 400, 800, 1500, 4x200) is a legjobbnak bizonyult.

A 18 éves Ledecky a legutóbbi olimpián, 800 gyorson aranyérmes lett Forrás: AFP/Christophe Simon

Phelps legyőzte Lochtet

A férfiak 200 méteres vegyes számában a 18-szoros olimpiai bajnok Michael Phelps 1:58.00 perccel csapott elsőként a célba, megelőzve a világcsúcstartó, 1:58.43-mal záró Ryan Lochtet. Ez rosszabb idő, mint a magyar országos csúcs, Cseh László 2009. július 29-én a római vb-n 1:55.18-cal jutott döntőbe. Igaz, Cseh azóta már nem úszik vegyesen.