Babos Tímea a német Julia Görges oldalán negyeddöntőbe jutott szerdán a kétmillió dollár (552 millió forint) összdíjazású dubaji keménypályás női tenisztornán.

A negyedik helyen kiemelt páros a nyitókörben a Barbora Strycova, Roberta Vinci cseh-olasz kettőssel találkozott, az esőszünet miatt a tervezettnél később.

Babosék a 26 perc alatt megnyert első szettet követően 32 perc alatt elbukták a második játszmát. A döntő rövidítésben nagy csatában, 11-9-re győztek, és a negyeddöntőben a Gabriela Dabrowski, María José Martínez Sánchez kanadai, spanyol duóval mérkőznek.

Görges és Strycova egyesben is összecsaptak

A világranglistán egyesben 44. Babos a múlt héten a negyeddöntőig jutott Szentpéterváron - ott éppen a később tornagyőztes Vincitől kapott ki -, ezért lemondta a dubaji selejtezőt, és csak párosban indult az Egyesült Arab Emírségekben.

Érdekes, hogy Görges és Strycova alig néhány órával korábban egyesben is összecsapott, a meccset az utóbbi nyerte.

eredmény, páros, 1. forduló (a negyeddöntőbe jutásért):
Babos, Görges (magyar, német, 4.) - Strycova, Vinci (cseh, olasz) 6:3, 3:6, 11-9 - döntő rövidítés