Serena Williams 750. győzelme

Serena Williams, tenisz
Serena Williams of the US reacts as she plays against her sister Venus Williams during their 2015 US Open Women's singles quarterfinals match at the USTA Billie Jean King National Tennis Center in New York on September 8, 2015. AFP PHOTO/JEWEL SAMAD
A világelső Serena Williams bejutott a nyolcaddöntőbe a Miamiban zajló tenisztorna női versenyében, miután megnyerte profi pályafutása 750. mérkőzését.

A 34 éves amerikai sztár a kazah Zarina Dijaszt verte 7:5, 6:3-ra, ezzel 750-125-re javította karriermérlegét, mellyel az örökranglista hetedik helyén áll, három sikerrel lemaradva honfitársa, Lindsay Davenport, és kilenccel a spanyol Arantxa Sánchez-Vicario mögött. A rangsort a legendás Martina Navratilova vezeti 1442 győztes meccsel.

Miamiban ez volt 75. sikere (ehhez csupán hét vereség társul), azaz a floridai verseny történetében is mérföldkőhöz érkezett.

Serena Williams 750

A férfiaknál a második helyen kiemelt Andy Murraynek nemcsak a nagy hőséggel gyűlt meg a baja szombaton: a második szettben észrevette, hogy a labdák között van egy női mérkőzésekre való is - a párás levegőjű floridai tornán a nők másfajta labdával játszanak -, mire veszekedni kezdett a bíróval, és elbukta a szerváját. Később aztán megfordította a játszmát, és végül legyőzte az üzbég Denisz Isztomint.

Eredmények, nők, 6,85 millió dollár (1,9 milliárd forint) összdíjazás, 3. forduló (a 16 közé jutásért):
S. Williams (amerikai, 1.) - Dijasz (kazah) 7:5, 6:3
Szvitolina (ukrán, 12.) - Wozniacki (dán, 23.) 5:7, 6:4, 7:6 (7-1)
Bacsinszky (svájci, 19.) - Ivanovic (szerb, 16.) 7:5, 6:4

férfiak, 6,1 millió dollár (1,7 milliárd forint) összdíjazás, 2. forduló (a 32 közé jutásért):
Murray (brit, 2.) - Isztomin (üzbég) 6:3, 7:5
Tsonga (francia, 9.) - Giraldo (kolumbiai) 6:3, 6:1
Smyczek (amerikai) - Isner (amerikai, 13.) 6:2, 2:6, 7:6 (7-5)
Bautista-Agut (spanyol, 17.) - Bedene (brit) 7:5, 2:2-nél Bedene feladta
Dimitrov (bolgár, 26.) - Delbonis (argentin) 7:6 (10-8), 4:6, 6:4