Teniszmeccsen ritkán látni ekkora bravúrt

Dominika Cibulkova, tenisz
Slovakian tennis player Dominika Cibulkova serves the ball to US Sloane Stephens during their Mexico WTA Open women's single tennis final in Acapulco, Guerrero state, Mexico on February 27, 2016. AFP PHOTO/ Pedro PARDO
Dominika Cibulkova elképesztő mérkőzésen jutott tovább a 4,7 millió dollár összdíjazású salakpályás madridi tenisztorna női versenyének második fordulójából: a szlovák játékos 0:6, 0:3-ról felállva végül három szettben legyőzte a francia Caroline Garciát.

A tenisztörténelem legnagyobb fordítását Jimmy Connors jegyezte, aki 1987-ben, a wimbledoni torna 4. fordulójában 1:6, 1:6, 1:4-re állt a svéd Mikael Pernfors ellen, végül azonban 1:6, 1:6, 7:5, 6:4, 6:2-re győzött.

Cibulkova következő ellenfele az orosz Pavljucsenkova lesz, aki az olasz Giorgi visszalépése miatt meccs nélkül jutott tovább.

Nadal nyolcaddöntős

A hazai közönség előtt szereplő Rafael Nadal nyolcaddöntőbe jutott a madridi torna férfi versenyében. Az ötödikként rangsorolt, a tornát korábban négyszer megnyerő spanyol játékos a világranglistán 39. orosz Andrej Kuznyecovot búcsúztatta két játszmában az 1 óra 18 percig tartó keddi 2. fordulós mérkőzésen.