Babos Tímea - oldalán Jaroszlava Svedovával - bejutott a legjobb nyolc közé a wimbledoni teniszbajnokság női páros versenyében, szerdán.

Az ötödik helyen kiemelt magyar, kazah kettős a Johanna Konta, Maria Sanchez brit, amerikai párost győzte le három szettben, 2 óra 2 perc alatt.

A párharc érdekessége az volt, hogy az egyéni világranglistán 19., a párosban 120. helyen álló, magyar származású Konta 2011 márciusában még Babossal nyert ITF-tornát a mexikói Irapuatóban.

Babos Tímea Forrás: DPPI media/James Marsh

"Nagyon nem játszottam jól. De győztünk, ez pedig jó esély arra, hogy a következő körben jobb legyek! Talán Szlava is fáradtabb volt ma a sok meccse után. Én pedig a korábbi vállsérülésem miatt keveset tudtam készülni. De már a karom is jobban van. Holnap nagy meccs lesz, kell a jó forma" - olvasható Babos nyilatkozata a honlapján.

Babosék a negyeddöntőben az első helyen kiemelt Martina Hingis, Sania Mirza svájci, indiai duóval találkoznak.

Eredmény (a viadal honlapja alapján), női páros, nyolcaddöntő:
Babos Tímea, Jaroszlava Svedova (magyar, kazah, 5.) - Johanna Konta, Maria Sanchez (brit, amerikai) 4:6, 6:1, 7:5