Babos Tímea elődöntőbe jutott a brazíliai Florianopolisban zajló, 250 ezer dollár (69,8 millió forint) összdíjazású keménypályás női tenisztornán. Párosban riói partnerével döntős a magyar lány.

A viadal honlapja szerint a szombattól már a riói olimpián szereplő magyar játékos szetthátrányból fordítva győzte le a lett Jelena Ostapenkót az 1 óra 48 percig tartó szerdai negyeddöntőben.

Babos a fináléba kerülésért a román Ana Bogdan és az ukrán Ljudmila Kicsenok párharcának győztesével találkozik.

Párosban döntős a magyar kettős

A viadal honlapja szerint a harmadikként rangsorolt, olimpiai résztvevő magyar páros a Montserrat Gonzalez, Ana Sofia Sanchez paraguayi, mexikói duót győzte le két szettben, ötven perc alatt a fináléba kerülésért. Ezzel Jani első WTA-tornadöntőjére készülhet. A fináléban a Ljudmila Kicsenok, Nadja Kicsenok ukrán vagy a Valerija Szolovjova, Alize Lim orosz, francia páros vár rájuk.

Eredmények, páros, elődöntő:
Babos Tímea, Jani Réka Luca (3.) - Montserrat Gonzalez, Ana Sofia Sanchez (paraguayi, mexikói) 6:2, 6:1

Babos Tímea Forrás: AFP

Eredmény, egyes, negyeddöntő:
Babos Tímea (6.)-Jelena Ostapenko (lett, 4.) 4:6, 6:3, 6:2
később, páros, elődöntő:
Babos Tímea, Jani Réka Luca (3.) - Montserrat Gonzalez, Ana Sofia Sanchez (paraguayi, mexikói) 20.30 körül