Párostársa állította meg Babos Tímeát Isztambulban

TEB BNP Paribas Istanbul Cup TURKEY 2017 Istanbul TENNIS April Cagla Buyukakcay TEB BNP Paribas Istanbul Cup Timea Babos
ISTANBUL, TURKEY - APRIL 27 : Timea Babos of Hungary returns the ball to Cagla Buyukakcay of Turkey during the TEB BNP Paribas Istanbul Cup women's tennis match at Garanti Koza Arena in Istanbul, Turkey on April 27, 2017. Arif Hudaverdi Yaman / Anadolu Agency
A második helyen kiemelt Babos Tímea két szettben kikapott a 250 ezer dollár (71,8 millió forint) összdíjazású isztambuli salakpályás női tenisztorna nyolcaddöntőjében.

A mérkőzés első szettjében a hazai pályán játszó török Cagla Büyükakcay, a világranglista 181. helyezettje 1:1 után brékelőnyre tett szert, amit 46 perc után szettelőnyre váltott. Babosnak (30.) 4:5-nél két bréklabdája volt, de nem tudott egyenlíteni.

A magyar játékos a második játszma nyitányán nullára veszítette el saját szervajátékát, de 1:2-nél sikerült elnyernie ellenfeléét. A folytatásban Babos előnyét mindig kiegyenlítette Büyükakcay, majd utóbbi 5:5 után ismét elvette a magyar adogatógémjét. Babosnak brékkel sikerült ugyan rövidítésre mentenie a játszmát, ott azonban Büyükakcay bizonyult a jobbnak, és 120 perc alatt megnyerte a mérkőzést.

A mérkőzéslabda:

A győztes Cagla Büyükakcay a negyeddöntőben a hatodik helyen kiemelt belga Elise Mertensszel találkozik majd, de előbb még Babos Tímea oldalán a páros negyeddöntőjében lesz érdekelt csütörtök este.