A negyedik helyen végzett a magyar női tőrválogatott a grúziai vívó Európa-bajnokságon.

A Kreiss Fanni, Lupkovics Dóra, Mohamed Aida, Knapek Edina összeállítású együttes azután, hogy a negyeddöntőben

egy tussal legyőzte az esélyesebb franciákat, majd a papírformának megfelelően kikapott a világ- és Európa-bajnoki címvédő oroszoktól,

a helyosztón a németekkel csapott össze.

Mohamed Aida sem tudott segíteni a magyar női tőrválogatotton Forrás: MTI/Kovács Tamás

A magyarok nagyon nehezen találtak fogást ellenfelükön, alig-alig sikerült eredményes akciót vezetniük,

így az első kör - három asszó - után 4-15, az összecsapás kétharmadánál pedig 7-30 volt az állás.

A maradék három párban ugyan összejött 11 tus, de így is nagyon simán nyertek a németek.

A mérkőzést a Mohamed, Kreiss, Lupkovics hármas kezdte, majd utóbbi helyére beállt Knapek, de ő sem tudott javítani a helyzeten.