Fucsovics Márton 29 helyet javítva a 107. helyen áll a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján, megjavítva eddigi karriercsúcsát.

Az angliai Ilkleyben vasárnap tornagyőztes játékos korábbi legjobbja a 135. hely volt 2014 októberében. Fucsovics Márton egyébként az eredményhirdetés közben tudta meg, hogy a 127 000 eurós ATP Challenger megnyerése nem csak serleget, 110 ranglistapontot és 18 290 eurós csekket ér, de szabadkártyát kap a győztes a július 3-án kezdődő wimbledoni Grand Slamre.

„Az év elején nem gondoltam volna, hogy közel kerülök a top 100-hoz, most pedig majdnem azon belül vagyok. Egész pályafutásom során a legjobb 100 volt a célom, végre át akarom lépni a küszöböt” - szögezte le az ATP honlapján a nyíregyházi teniszező, hozzátéve, nagyszerű hónapon és tornán van túl, s remekül érezte magát Ilkleyben.

„Minden borításon tud érvényesülni a játékom, salakon és füvön is otthon érzem magam. Utóbbit már csak azért is szeretem, mert hét éve juniorként megnyertem Wimbledont” - jelentette ki Fucsovics, aki négyórás vonatozás után már Londonban tartózkodik, és készül az év harmadik Grand Slam-viadalára.

Fucsovics eddig egyszer, a tavalyi US Openen szerepelhetett a GS-torna főtábláján. A legutóbbi magyar főtáblás Wimbledonban éppen edzője, Sávolt Attila volt 2002-ben, akinek akkor az első forduló jelentette a végállomást.

Balázs Attila - aki szeptemberben kezdte újra karrierjét - a 174. helyen áll. A hétszeres magyar bajnok a múlt héten került vissza a top 200-ba, 2011 március óta először.

Férfi tenisz-világranglista (az ATP honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):