Fucsovics Márton szerint nem volt esélye hétfőn este a 16. helyen kiemelt Gilles Müller ellen a wimbledoni teniszbajnokság első fordulójában.

- fogalmazott Facebook-oldalán első felnőtt főtáblás wimbledoni mérkőzése után a magyar játékos, aki 7:5, 6:4, 6:2-re kapott ki luxemburgi ellenfelétől.

Fucsovics három szettben kapott ki a luxemburgi Gilles Müllertől Forrás: twitter.com/@Stroppa_Del

Pontosabban, arra nem volt esélyem, hogy elvegyem a szerváját, mert amikor kicsit szorult a hurok, mindig elővett egy nagy adogatást.

A százhuszonnyolcas mezőnyből száz embert biztosan legyőzött volna.

A mérkőzés alakulásáról a 25 éves Fucsovics úgy vélekedett, ha kialakult egy-egy labdamenet, azokból többnyire ő került ki jobban, de kevésszer jutottak el odáig.

- latolgatta az esélyeket a szabadkártyás magyar teniszező.

A magyar teniszező legközelebb Braunschweigben, salakon lép pályára. Forrás: Magyar Tenisz Szövetség

Azt azért nem lehet mondani, hogy szégyent vallottam, mert nem sokon múlott, hogy mondjuk enyém legyen az első szett, de amikor a harmadik játszmában másodszor is brékelt, akkor eldőlt a meccs.

A világranglistán 109. Fucsovics kedden tér haza Magyarországra, és a jövő héten a braunschweigi salakpályás challengerversenyen indul.