Az éremtáblázat második helyén végzett a magyar válogatott a netanyai ifjúsági úszó Európa-bajnokságon. A magyar csapat tizenegy arany-, nyolc ezüst- és két bronzéremmel zárta a tornát.

A magyar válogatott legeredményesebbje Késely Ajna volt, aki összesen hat aranyérmet szerzett az Eb-n. Gyorsúszásban 200-on, 400-on, 800-on és 1500-on sem tudták legyőzni, valamint tagja volt az aranyérmes 4x100-as vegyes, és 4x200-as gyors váltónak is. Utóbbi számban Késely Ajna, Barócsai Petra, Juhász Janka és Gyurinovics Fanni az ifi Eb-k történetének legjobb idejével, 7:58.99-cel állhatott a dobogó tetejére.

Késely Ajna és a fél tucat arany Forrás: Magyar Úszó Szövetség Facebook

Ugyancsak büszkék lehetünk Milák Kristóf teljesítményére, aki korosztályos világcsúccsal lett aranyérmes 200 pillangón.

Milák Kristóf korosztályos világcsúcsot úszott Forrás: Magyar Úszó Szövetség Facebook