Három számban már megvan a vb-induló

Takács Tamara, kajak-kenu
Takács Tamara próbálhat meg az olimpiai bajnokok örökébe lépni
Mindhárom szombat délutáni döntőben az a versenyző, illetve egység nyert a kajak-kenusok Szolnokon zajló világbajnoki válogatóján, aki, illetve amely a három héttel ezelőtti, szegedi első fordulóban, ezekben a számokban tehát eldőlt a verseny.

Mindhárom hajó magabiztos győzelmet aratott: a férfiaknál a kajak kettesek 500 méteres futamában Tótka Sándor és Nádas Bence győzött, míg a nőknél kenu kettes 500 méteren a Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső duó, K-1 1000 méteren pedig - remekül taktikázva - Takács Tamara bizonyult a leggyorsabbnak.

Takács Tamara rendkívül magabiztosan nyert Forrás: MKKSZ

A fiatal kajakos Fábiánné Rozsnyói Katalin mesteredző jelenlegi egyetlen tanítványa.

A vasárnapig tartó verseny az augusztus 24. és 27. közötti racicei vb-re válogat.

A megszokott kilences helyett a mostani viadalon is hetes döntőket rendeznek, hogy elkerüljék az időjárásból fakadó pályaelőnyöket. A helyenként megerősődő szél így is többször próbára tette az indulókat, különösen a kenusok baja gyűlt meg az oldalról támadó széllel.