Babos Tímea és Andrea Hlavackova kettőse győzött a wimbledoni teniszbajnokság női párosversenyének második fordulójában, így bejutott a nyolcaddöntőbe.

Babosék egy holland, fehérorosz duóval találkoztak szombaton, s három szettben, 2 óra 8 perc alatt diadalmaskodtak. Már a második játszmában meccslabdához jutottak, de végül szükség volt a harmadik szettre is.

A legjobb 16 között a Szvetlana Kuznyecova, Kristina Mladenovic orosz, francia kettős vár rájuk.

Érdekesség, hogy a tavaly a kazah Jaroszlava Svedova oldalán döntős Babos 2014-ben éppen Mladenoviccsal menetelt a fináléig Wimbledonban, 2015-ben pedig elődöntőt játszhatott a párosuk.

Eredmény (a torna honlapjáról):
női páros, 2. forduló (a 16 közé jutásért):
Babos Tímea, Andrea Hlavackova (magyar, cseh, 4.)-Lesley Kerkhove, Lidzija Marozava (holland, fehérorosz) 6:2, 5:7, 6:4