Magára hagyták Federert a legnagyobb riválisai

Horizontal WIMBLEDON
Switzerland's Roger Federer returns against Canada's Milos Raonic during their men's singles quarter-final match on the ninth day of the 2017 Wimbledon Championships at The All England Lawn Tennis Club in Wimbledon, southwest London, on July 12, 2017. Federer wins 6-4, 6-2, 7-6. / AFP PHOTO / Daniel LEAL-OLIVAS / RESTRICTED TO EDITORIAL USE
A nyolcadik végső sikerére hajtó Roger Federer könnyedén jutott elődöntőbe a wimbledoni teniszbajnokságon, ráadásul utolsó nagy riválisa, Novak Djokovic is búcsúzott a tornán.

Federer pályafutása 100. wimbledoni mérkőzésén a hatodik helyen kiemelt kanadai Milos Raonicot győzte le két rendkívül sima, és egy szoros, rövidítéssel zárult játszmában. Ez volt a bázeli klasszis karrierjének 50. Grand Slam-negyeddöntője, amelyet 42. alkalommal vett sikerrel.

Szép szám:

Federer egyedüliként maradt versenyben a korábbi győztesek közül, mivel Rafael Nadal nyolcaddöntős búcsúja után szerdán az első helyen kiemelt címvédő Andy Murray, majd a másodikként rangsorolt, háromszoros győztes Novak Djokovic is kiesett. A szerb klasszis a cseh Tomas Berdych elleni összecsapását szetthátrányban a második játszma elején - vélhetően vállsérülés miatt - feladta.

Ez ma nem fog menni:

Berdych viszonylag jó mérleggel rendelkezik a 18-szoros Gran Slam-győztes Federer ellen, hiszen pályafutása során 18 vereség mellett hatszor is legyőzte őt, ráadásul 2010-ben éppen a wimbledoni torna negyeddöntőjében sikerült neki ez a bravúr.