Babos egy óra alatt végzett Taskentben

2017 US Open Tennis Championships New York 2017 TENNIS sports MATCH August competition racket tennis match GAME Round Two
NEW YORK, USA - AUGUST 30: Timea Babos of Hungary competes against Maria Sharapova (not seen) of Russia in Women's Singles round two tennis match within 2017 US Open Tennis Championships at Arthur Ashe Stadium in New York, United States on August 30, 2017. Volkan Furuncu / Anadolu Agency
Babos Tímea könnyed győzelemmel jutott nyolcaddöntőbe egyesben a 250 ezer dollár (58 millió forint) összdíjazású taskenti keménypályás női tenisztornán kedden.

A második kiemelt Babos - aki a világranglista 52. helyén áll - egyesben a svéd Johanna Larsson (89.) ellen kezdett az üzbég fővárosban. A magyar játékos az első szettben kétszer vette el ellenfele szervajátékát, 5:0-t követően pedig könnyen játszmaelőnyhöz jutott. Babos a második szettben 1:1 után került brékelőnybe, és nagyon simán győzött, egy perc híján egy óra alatt.

Babos Tímea 59 percet töltött a pályán Forrás: Anadolu Agency/2017 Anadolu Agency/Volkan Furuncu

A magyar játékos ellenfele a nyolcaddöntőben a 24 éves cseh Denisa Allertova (90.) lesz.

Babos párosban Andrea Hlavackova társaként már hétfőn negyeddöntőbe jutott, ahol az első helyen kiemelt magyar, cseh kettős a Monique Adamczak, Lizette Cabrera ausztrál duóval találkozik.