Babos Tímea magabiztos győzelemmel jutott a negyeddöntőbe szerdán a 250 ezer dollár (58 millió forint) összdíjazású taskenti keménypályás női tenisztornán.

A verseny második kiemeltje - aki a világranglista 52. helyén áll - a svéd Johanna Larsson (89.) keddi búcsúztatása után a cseh Denisa Allertovával (90.) játszott. A magyar játékos hamar brékelőnybe került, és 28 perc alatt hozta a nyitószettet, a folytatásban viszont szintén 24 éves riválisa már nagyobb ellenállást tanúsított. A mérkőzés 6:3, 4:3-nál dőlt el, amikor a magyar teniszező "semmire" elvette Allertova adogatását, majd kiszerválta a meccset, amely 67 percig tartott.

Babos Tímea könnyedén jutott a nyolc közé az üzbegisztáni Taskenben Forrás: AFP/2017 Getty Images/Clive Brunskill

Babosra a nyolc között az ötödik helyen kiemelt cseh Marketa Vondrousova (63.) vagy a svájci Stefanie Vögele (196.) vár.

Babos párosban Andrea Hlavackovával már hétfőn bejutott a negyeddöntőbe, ahol az első helyen kiemelt magyar, cseh kettős a Monique Adamczak, Lizette Cabrera ausztrál duóval találkozik 12.30 óra körül.