Fucsovics nyert, Babos kiesett a déli félteke teniszversenyein

Horizontal
Hungary's Marton Fucsovics returns a ball against Croatia's Marin Cilic during their quarter-final game against Croatia's Marin Cilic at the Swiss Indoors ATP 500 tennis tournament on October 27, 2017 in Basel. / AFP PHOTO / Fabrice COFFRINI
A tunéziai Malek Dzsaziri ellen aratott kétjátszámás győzelem a továbbjutást jelentette Fucsovics Mártonnak a canberrai 75 ezer dollár összdíjazású tenisztornán. Egy házzal odébb, Hobarton viszont nem járt szerencsével Babos Tímea, aki az ötödik kiemelt ukrán Leszja Curenkótól szenvedett vereséget és kiesett.

A világranglistán 85. Fucsovics a hétfői nyitókörben a tunéziai Malek Dzsazirivel találkozott (98.), aki a második szettben rosszullét miatt feladta a mérkőzést.

A hatodik helyen kiemelt Fucsovics a nyolcaddöntőben a kínai Csö Livel (272.) vagy a hazai közönség előtt szereplő, selejtezőből érkezett Harry Bourchierrel (533.) találkozik..

Babos Tímea 1 óra 44 perc alatt kikapott az ötödik helyen kiemelt ukrán Leszja Curenkótól Hobarton. A két játékos negyedszer találkozott: 2012-ben Babos 6:2, 6:4-re nyert Cincinnatiben, aztán 2014-ben Vancouverben 6:3, 6:1-re, majd 2016-ban Indian Wellsben 7:5, 6:4-re győzött Curenko.

A magyar teniszező legközelebb a jövő hétfőn rajtoló Australian Openen lép pályára.