Nadal könnyedén jutott a nyolcaddöntőbe az Australian Openen

2018 Australia Open - Day 5 AUSTRALIA Tennis tournament January Melbourne Rafael Nadal 2018 Damir Dzumhur 2018 Australia Open
MELBOURNE, AUSTRALIA - JANUARY 19: Rafael Nadal of Spain in action against Damir Dzumhur (not seen) of Bosnia and Herzegovina during the fifth day of 2018 Australia Open in Melbourne, Australia on January 19, 2018. Recep Sakar / Anadolu Agency
A világelső Rafael Nadal három könnyed játszmában jutott be a nyolcaddöntőbe, míg a hazai pályán teniszező Nick Kyrgios és a francia Jo-Wilfried Tsonga meccsén három szettben is rövidítés döntött az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

A Melbourne-ben 2009-ben győztes spanyol sztár pénteken a 28. helyen kiemelt bosnyák Damir Dzumhurt győzte le három játszmában, mindössze öt játékot veszítve. A spanyol klasszis a győzelemmel a 11. alkalommal jutott be a melbourne-i nyolcaddöntőbe.

Rafa Nadal nem spórolt a nyerő ütésekkel Forrás: Anadolu Agency/2018 Anadolu Agency/Recep Sakar

Egy kis statisztika: ez volt Nadal pályafutásának 550. keménypályás mérkőzése, a mérlege pedig meglehetősen imponáló, hiszen 424 győzelemre csak 126 vereség jut. Dzumhurt ellen összesen 28 nyerő ütéssel, és 16 lehetőségből 7 értékesített break-labdával ünnepelte a kisebb jubileumot.

Nadal a 16 között az argentin Diego Schwartzmannal találkozik.

A hazai közönség előtt szereplő Nick Kyrgios négy játszmában legyőzte a 2008-ban döntős francia Jo-Wilfried Tsongát a pénteki nap slágermérkőzésén. A négy játszmából három is rövidítésben dőlt el, mindhárom az ausztrál javára.

Kyrgios ilyen...

A 22 éves Kyrgios a negyedik szettben 5-2-es hátrányból fordította meg a rövidítést, s zárta le a 3 óra 17 perces összecsapást.

...Tsonga pedig pontokkal jelentkezett:

Továbbjutott a hatodik kiemelt horvát Marin Cilic is, aki az amerikai Ryan Harrisont győzte le három játszmában.

Eredmények:
férfi egyes, 3. forduló (a 16 közé jutásért):
Cilic (horvát, 6.)-Harrison (amerikai) 7:6 (7-4), 6:3, 7:6 (7-4)
Kyrgios (ausztrál, 17.)-Tsonga (francia, 15) 7:6 (7-5), 4:6, 7:6 (8-6), 7:6 (7-5)
Nadal (spanyol, 1.)-Dzhumur (bosnyák, 28.) 6:1, 6:3, 6:1
Schwartzman (argentin, 24.)-Dolgopolov (ukrán) 6:7 (1-7), 6:2, 6:3, 6:3
Seppi (olasz)-Karlovic (horvát) 6:3, 7:6 (7-4), 6:7 (3:7), 6:7 (5-7), 9:7
Dimitrov (bolgár, 3.)-Rubljov (orosz, 30.) 6:3, 4:6, 6:4, 6:4
Carreno-Busta (spanyol, 10.) - Müller (luxemburgi) 7:6 (7-4), 4:6, 7:5, 7:5
Edmund (brit)-Baszilasvili (grúz) 7:6 (7-0), 3:6, 4:6, 6:0, 7:5