Társoldalunk:

Éremmel térhetnek haza az olimpiáról rövidpályás gyorskorcsolyázóink

2018.02.07. 11:04

Jégkorong

A sportág Kanadában született: a 19. század második felében az ott állomásozó brit katonák egy befagyott tó jegén seprűvel terelgettek különféle kisebb tárgyakat.

A nagyobb városok csapatainak részvételével 1893-ban beindult az észak-amerikai bajnokság a Stanley Kupáért, majd 1917-ben rajtolt a profi liga (NHL). A jéghoki sokáig a kanadaiak nemzeti sportja volt, de mára már az európai játékosok is nagy számban árasztják el a tengerentúli bajnokságot.A jégkorong először az 1920-as, antwerpeni nyári olimpia műsorán szerepelt, utána került át a télire. A nők az 1998-as, naganói játékokon mutatkoztak be.
Magyarország ebben a sportágban háromszor szerepelt az ötkarikás játékokon, legutóbb 1964-ben.

Jégkorong:
Időpont: február 14-25. (férfiak), február 10-22. (nők)
Helyszín: Kangnung Jégkorong Központ (Kangnung), Kvandong Jégkorong Központ (Kangnung)
Versenyszámok (zárójelben a címvédők): férfi (Kanada) és női (Kanada)
Indulók száma: 12 férfi (300 játékos), 8 női csapat (184 játékos)
Magyar érmek: -
Magyar indulók: -

Kanadának az NHL-sztárok nélkül nagyon nehéz dolga lesz, ha meg szeretné védeni címétForrás: AFP/Jonathan Nackstrand

A műsor:
nők:
február 10.:
B csoport: Japán-Svédország 8.40, Svájc-Koreai Köztársaság 13.10
február 11.:
A csoport: Finnország-Egyesült Államok 8.40, Kanada-Olimpiai Sportolók Oroszországból (OAR) 13.10
február 12.:
B csoport: Svájc-Japán 8.40, Svédország-Koreai Köztársaság 13.10
február 13.:
A csoport: Kanada-Finnország 8.40, Egyesült Államok-OAR 13.10
február 14.:
B csoport: Svédország-Svájc 4.10, Koreai Köztársaság-Japán 8.40
február 15.:
A csoport: Egyesült Államok-Kanada 4.10, OAR-Finnország 8.40
február 17.:
elődöntőbe jutásért (A3-B2 és B1-A4) 4.10 és 8.40
február 18.:
5-8. helyért (B3-? és B4-?) 4.10 és 8.40
február 19.:
elődöntő (A1-? és A2-?) 5.10 és 13.10
február 20.:
a 7. helyért 4.10
az 5. helyért 8.40
február 21.:
bronzmérkőzés 8.40
február 22.:
döntő 5.10

férfiak:
február 14.:
B csoport: Szlovákia-OAR 13.10, Egyesült Államok-Szlovénia 13.10
február 15.:
A csoport: Csehország-Koreai Köztársaság 13.10, Svájc-Kanada 13.10
C csoport: Finnország-Németország 4.10, Norvégia-Svédország 8.40
február 16.:
B csoport: Egyesült Államok-Szlovákia 4.10, OAR-Szlovénia 8.40
C csoport: Finnország-Norvégia 13.10, Svédország-Németország 13.10
február 17.:
A csoport: Kanada-Csehország 4.10, Koreai Köztársaság-Svájc 8.40
B csoport: OAR-Egyesült Államok 13.10, Szlovénia-Szlovákia 13.10
február 18.:
A csoport: Csehország-Svájc 8.40, Kanada-Koreai Köztársaság 13.10
C csoport: Németország-Norvégia 4.10, Svédország-Finnország 13.10
február 20.:
negyeddöntőbe jutásért 4.10, 8.40, 13.10 és 13.10
február 21.:
negyeddöntő 4.10, 8.40, 13.10 és 13.10
február 23.:
elődöntő 8.40 és 13.10
február 24.:
bronzmérkőzés 13.10
február 25.:
döntő 5.10

Lapozzon, hogy megismerkedjen a műkorcsolyával!