Óriási verseny volt a snowboard félcső döntőjében, az eredmény - látva a selejtezőt - nem annyira meglepő: az amerikai Shaun White bomba formában, élete csúszásával lett olimpiai bajnok, ráadásul úgy, hogy a második körben elesett.

Az abszolút aranyesélyes Shaun White utolsóként csúszott a második futamban, a japán Ayumu Hirano kiváló teljesítményére próbált válaszolni. Miután a félcső mindkét falán megcsinálta az 1440 fokos fordulatot, elesett, mindössze 55 pontot kapott, így minden az utolsó körre maradt.

Volt ott azért feszültség - a képen Shaun White Forrás: AFP/Martin Bureau

Az óriási tét azonban nem nyomta agyon a 31 éves amerikait, döbbenetes, hibátlan csúszására 97.7 pontot kapott a harmadik körben a zsűritől, és kiélezett versenyben megnyerte élete harmadik olimpiai bajnoki címét - a 2006-os torinói és a 2010-es vancouveri olimpia után - ami egyben az Egyesült Államok századik téli olimpiai aranyérme.

Az ezüst a japán Ayumu Hiranóé lett, a bronzot az ausztrál Scotty James szerezte meg.