Kanadai lány a félcső királynője

Freestyle Skiing/ Ladies’ Ski Halfpipe Final/ PyeongChang Olympic Winter Games
Canada's Cassie SHARPE jumps during the Freestyle Skiing Ladies’ Ski Halfpipe Final of the PyeongChang Olympic Winter Games at Phoenix Snow Park in PyeongChang, South Korea on Feb. 20, 2018. SHARPE won the event.( The Yomiuri Shimbun )
A kanadai Cassie Sharpe nyerte a síakrobatika női félcső döntőjét a phjongcshangi téli olimpián kedden.

A finálé magas színvonalú versenyt hozott, amelyben négy induló összesen hatszor került 90 pont fölé. Közülük elsőként a későbbi győztes Sharpe teljesítette a pályát, s kapott kiváló, 94,40 pontot teljesítményére. Ehhez a francia Marie Martinod tudott közel kerülni (92,20), de igazi veszélyt ő sem jelentett a kanadaira.

A második körben előbb Martinod, majd Sharpe is javított, ezzel pedig lényegében el is dőlt az első két hely sorsa.

A bronzéremért két amerikai síző vívott öldöklő csatát, végül Brita Sigourney lett a harmadik, nyolc tized ponttal megelőzve honfitársát, a negyedikként záró Annalisa Drew-t. A címvédő, ugyancsak amerikai Maddie Bowman mindhárom kísérleténél elesett, így csak a 11. helyen zárt.

Cassie Sharpe, a pörgő-forgó kanadai olimpiai bajnok Forrás: The Yomiuri Shimbun/Yomiuri/Kazuki Wakasugi

A fináléban mind a 12 résztvevő három csúszást mutatott be, s a végelszámolásnál mindenkinek a legjobb pontszámát vették figyelembe. A magyar színekben induló Swaney Elizabeth a selejtezőben az utolsó, 24. helyet szerezte meg.

Síakrobatika, női félcső, olimpiai bajnok: Cassie Sharpe (Kanada) 95,80 pont