Verrasztó Dávid két arannyal és egy ezüsttel kezdett

Úszás Vizes VB, FINA2017, férfi 400 méter vegyes, döntő, Verrasztó Dávid, dobogón
Verrasztó Dávid újabb arany és egy ezüstérmet nyert Nizzában
Verrasztó Dávid két arany- és egy ezüstérmet nyert pénteken az úszók Golden Tour elnevezésű franciaországi sorozatának második állomásán, Sarcelles-ben.

A helikopter-balesetben 2015-ben elhunyt olimpiai bajnok Camille Muffat emlékére kiírt viadal első napján az FTC 29 éves kiválósága - az esemény honlapjának beszámolója szerint - előbb délelőtt 800 méter gyorson bizonyult a legjobbnak (8:08.96 p), majd a délutáni programban 1500 méter gyorson végzett a második helyen (15:33.82).

Verrasztó Dávid hatalmas fölénnyel nyert 400 méter vegyesen Fotó: Mudra László - Origo

Nagyjából negyedóra múlva már ismét medencében volt a 400 méteres vegyesúszás kétszeres Európa-bajnoka és kétszeres vb-ezüstérmese, aki legsikeresebb számában mindenkit maga mögé utasítva hatalmas előnnyel győzött (4:17.96).

A pénzdíjas versenysorozat február elején Nizzában rajtolt, harmadik - befejező - állomása pedig április 6. és 8. között Marseille-ben lesz.