Caruana továbbra is az élen a sakkvilágbajnok-jelölti tornán

Fabiano Caruana, Sakk
Továbbra is Caruana áll az élen a sakkvilágbajnok-jelölti tornán
Változatlanul Fabiano Caruana áll az élen a sakkvilágbajnok-jelöltek Berlinben zajló tornáján, mivel a keddi, 9. fordulóban ő és közvetlen üldözője, Sahriyar Mamedgyarov is döntetlent játszott.

Az amerikai játékos a világos bábukat vezetve a kínai Ting Li-zsennel remizett a nap leghosszabb mérkőzésén, míg az azeri nagymester az örmény Levon Aronjannal osztozott a ponton.

Továbbra is Caruana áll az élen a sakkvilágbajnok-jelölti tornán Forrás: Anadolu Agency/2016 Anadolu Agency/Ray Tang

A forduló egyetlen győzelmét az orosz Szergej Karjakin aratta a korábbi világbajnok honfitársa, Vlagyimir Kramnyik felett, aki immár negyedik partiját vesztette el a tornán.

A tornán mindenki kétszer játszik mindenkivel. Játszmánként a gondolkodási idő 100-100 perc az első 40 lépésre, majd 50-50 a következő 20 lépésre, végül 15-15 perc a parti befejezéséig, az első lépéstől kezdve 30-30 másodperc bónuszidővel.

A győztes novemberben, Londonban megmérkőzhet a norvég Magnus Carlsennel a világbajnoki címért.