Babos Tímea döntőt játszik a mexikói tenisztornán

BABOS Tímea
Babos Tímeát kemény küzdelemre kényszerítette brit ellenfele
Babos Tímea bejutott a döntőbe a Monterreyben rendezett 250 ezer dollár (63,4 millió forint) összdíjazású keménypályás női tenisztornán.

A magyar játékos három szettben verte szombaton a rangsorban 91. amerikai Sachia Vickeryt.

Az első játszmát mindössze 24 perc alatt nyerte meg a hetedikként rangsorolt amerikai teniszező, a másodikra viszont feljavult Babos, és 38 perc alatt egyenlített, majd a folytatásban is magabiztosan teniszezett, és 36 perc alatt besöpörte a harmadik szettet.

Babos Tímea döntős a mexikói tenisztornán Forrás: MTI/EPA/EFE/Miguel Sierra

Babos az előző két találkozójukon is győzött: 2012-ben New Havenben 2:6, 6:4, 6:4-re, míg 2015-ben Monterreyben 6:3, 6:1-re.

A vasárnapi döntőben Garbine Muguruza lesz az ellenfele, miután a spanyol 6:0, 7:5-re legyőzte a román Ana Bogdant.