Egy kivétellel minden magyar egység továbbjutott a vasárnap délelőtti 200 és 500 méteres középfutamokból a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló kajak-kenu világbajnokságon.

A napot Birkás Balázs indította, aki szombaton K-2 200 méteren megvédte világbajnoki címét Balaska Márkkal párosban. A 22 éves szegedi kajakos valósággal kirepült a rajtgépből, azonnal az élre került, és megnyerte a középfutamát, amivel bekerült a K1-200 méteres döntőbe.

Birkás Balázs szombaton párosban aranyat nyert, vasárnap egyéniben is csúcsra érhet Forrás: Magyar Kajak-Kenu Szövetség

Ezt követően a kenus Korisánszky Dávid állt rajthoz 200 méteres távon. A 25 éves versenyző remek rajtot követően kitűnő tempót ment, és másodikként bejutott a vasárnapi döntőben. Ugyancsak döntőzhet a kenus Nagy Bianka, Molnár Csenge páros. A 18 és a 17 éves versenyző rajt-cél győzelmet aratott a C-2 200 méteres távon.

Lucz Dóra nem jutott tovább a K-1 200 méteres olimpia szám középfutamából. A 23 éves újpesti versenyző beragadt a rajtnál, így nem tudta tartani a lépést az élbollyal, végül a negyedik helyen ért célba, ami nem ért döntős szereplést.

Lucz Dóra nem jutott döntőbe a 200 méteres távon Fotó: Szabó Gábor - Origo

„Nem sikerült túl jól a rajtom, majd az edzőmmel még ki kell elemeznünk, hogy mi történt” – mondta a parton az UTE 23 éves versenyzője, aki láthatóan nagyon elkeseredett a történtek miatt. Hozzátette, hogy reggel nem érezte magát túl jól, nem volt százszázalékos állapotban, de nem akarja erre fogni a kudarcot.

Végezetül a Tóth Dávid, Kulifai Tamás kajakos kettős szenzációs versenyzéssel a második helyen végzett a K-2 500 méteres versenyszám középfutamában, így kvalifikálták magukat a vasárnap délutáni fináléba.

A kajak-kenu világbajnokság utolsó napján 12 döntőben lesz magyar versenyző.