Magyar győzelmek az alicantei asztalitenisz Eb-n

Majoros Bence,asztalitenisz, pingpong
Budapest, 2016. október 18. Majoros Bence adogat a máltai Gabriel Grixti ellen az asztalitenisz Európa-bajnokság férfi versenyének selejtezőjében a fővárosi Tüskecsarnokban 2016. október 18-án. MTI Fotó: Illyés Tibor
Mind a négy magyar játékos győzött a férfi egyes selejtezőjének második fordulójában a kedden kezdődött alicantei asztalitenisz Európa-bajnokságon, melyen egyesben és párosban rendeznek versenyeket.

Majoros Bence és Ecseki Nándor este már a második sikerét aratta, így a szerdai záróforduló előtt mindketten vezetik a csoportjukat. Szudi Ádám és Lakatos Tamás egyformán először nyert, így ők is versenyben vannak még a továbbjutásért.

A kvalifikációban négyes csoportokat alakítottak ki, biztosan csak a győztesek kerülnek a 64-es főtáblára, de még a második hellyel is lehetőség maradhat a folytatásra. A selejtezős küzdelmek szerdán zárulnak.

A nőknél Póta Georgina (8.), Pergel Szandra (24.) és Madarász Dóra (30.) kiemeltként egyből főtáblás.

A páros számok selejtezői szerdán kezdődnek, míg a főtáblás küzdelmek szerdán késő este, illetve csütörtökön rajtolnak az Eb-n.