Újabb világbajnoki címet szerzett Hosszú Katinka a hangcsoui rövidpályás úszó-világbajnokságon, miután 200 méteres vegyesúszásban sem talált legyőzőre. Ez volt a háromszoros olimpiai bajnok 17. rövidpályás vb-aranya. 400 méteres férfi vegyesúszásban Bernek Péter a 4., Gyurta Gergely az 5. helyen végzett.

Magasan a legjobb idővel jutott döntőbe Hosszú Katinka 200 méteres vegyesúszásban, aki egyértelműen csak erre a versenyre koncentrált, ugyanis a várakozásoknak megfelelően visszalépett a 100 pillangótól. Legnagyobb ellenfele a hazaiak kedvence, Je Si-ven volt, a szám londoni olimpiai bajnoka viszont több mint egy másodpercet kapott Hosszútól a kvalifikáció alatt.

Jól rajtolt a magyar klasszis, a pillangó után vezetett, háton viszont kicsit ráúszott a kötélre, és így visszaesett a harmadik helyre. Jöhetett a mellúszás, ahol Hosszú robbantott és visszavette az vezetést, fél testhossz előnnyel kezdte a gyorsúszást. Ott pedig már nem volt ellenfele, félelmetes tempóban úszott, és végül

2.03.25-ös idővel, több mint egy testhosszal megnyerte pályafutása 17. rövidpályás világbajnoki aranyát!

Mögötte két amerikai, Melanie Margalis és Kathleen Baker ért célba. Hosszú Katinka ezzel megnyerte az összes vegyesúszó számot Kínában, és szépen búcsúzott a viadaltól.

Az utolsó hossz:

A futam után Hosszú azt mondta, különösképpen az időnek örül, ugyanis nagyon szeretett volna 2:04 perc alá bekerülni. Hozzátette, ez egy jó lezárása volt a 2018-as, számára kifejezetten bonyolult esztendőnek, s megtette az első lépést a tokiói olimpia felé vezető úton.

Hosszú Katinka öröme a öröme a 200 vegyes megnyerése után Forrás: MTI/EPA/Roman Pilipej

További két honfitársunkért szoríthattunk szombat délután, ráadásul ugyanabban a döntőben, Bernek Péter és Gyurta Gergely a 400 méteres vegyesúszásban jutott a legjobb nyolc közé.

Bernek kezdett jobban, harmadik helyen fordult 50 után, a japán Szetó már ekkor külön versenyt úszott a világcsúccsal a négyesen.

Bernek 100 méter után feljött a második, Gyurta pedig az ötödik helyre.

Ugyanez volt az állás 200 és a hátúszás után, mellen viszont visszaesett Bernek az ötödik pozícióba, Gyurta is megelőzte. Gyorson teljesen együtt úsztak és ostromolták a dobogót, de végül együkőjüknek sem jött össze sajnos.

Bernek Péter a 4. helyen ért be 4.04.71-gyel, három századdal előzte meg Gyurta Gergelyt, aki ötödik lett.

Szetót végül legyőzte a világrekord, de a 3.56.43-as ideje így is elképesztő eredmény.

A befutó:

A futam után a két magyar versenyző teljesen eltérő fizikai- és lelkiállapotban nyilatkozott. A teljesen kimerült Bernek azt mondta, azt követően, hogy gyakorlatilag a teljes nyarat kihagyta jórészt betegség miatt, és így nincs még tökéletes állapotban, egyáltalán nem kell szégyenkeznie egy világbajnoki negyedik hely miatt.

Ezzel szemben Gyurta feldúltan arról beszélt, nem tudja mi történhetett a vízben, hiszen a délelőtti előfutamban ennél jobban elfáradt. Úgy vélte, ha hozta volna a tavalyi, koppenhágai rövidpályás Európa-bajnokságon úszott idejét, akkor most bronzérmet akasztottak volna a nyakába.

Eredmények:

férfiak:
4x50 m vegyesváltó, világbajnok:
Oroszország (Kliment Kolesznyikov, Oleg Kosztyin, Mihail Vekoviscsev, Jevgenyij Rilov) 1:30.54 perc