Fucsovics Márton óriási dicséretet kapott Roger Federertől

2018 Australian Open - Day 8 TENNIS Australian Open
MELBOURNE, AUSTRALIA - JANUARY 22: Roger Federer of Switzerland (L) shakes hand with Marton Fucsovics of Hungary on day eight of the 2018 Australian Open at Melbourne Park on January 22, 2018 in Melbourne, Australia. Recep Sakar / Anadolu Agency
Csütörtök délután Fucsovics Márton elképesztően megszorongatta a világ valaha volt legjobb férfi teniszezőjét, Roger Federert a dubaji ATP 500-as tornán. A svájci klasszis végül két nagyon kiélezett szettben tudott nyerni, és a mérkőzés után is elmondta, hogy borzasztó nehéz volt számára a mérkőzés. Fucsovicsról pedig nagyon elismerően beszélt.

"Amikor az emberek meglátják az eredményt, hogy 7-6, 6-4, de nem látták a meccset, azt hiszik, hogy „ó, ez biztos sima volt, két szettben nyert Federer", viszont aki nézte, az tudja, hogy nem ez a helyzet. A teniszezők élmezőnyében senkit nem lehet lebecsülni, minden győzelemért meg kell küzdeni" - kezdte Fereder.

A korábbi világelső pénteken a horvát Borna Coric ellen lép pályára az elődöntőben.