Folytatta szenzációs sorozatát Kapros Anikó a francia nyílt teniszbajnokságon. A selejtezőben megnyert három összecsapása, és a Henin elleni fantasztikus siker után a második fordulóban legyőzte a francia Razzanót is, s bejutott a harmadik körbe, ahol ellenfele a két évvel ezelőtti győztes, a hazai pálya előnyét élvező Mary Pierce lesz.

Szavakkal ki sem fejezhető az a bravúr, amit Kapros Anikó immár másodszor is véghezvitt a párizsi nyílt teniszbajnokságon. A magyar teniszezőnő az első fordulóban a negyedik helyen kiemelt, tavalyi elődöntős belga Henint győzte le, majd a második fordulóban három játszmában a hazai pálya minden előnyét élvező Virginia Razzanónál bizonyult jobbnak. Az első játszma 57 percig tartott, s Razzano végül rövidítésben 7:6-ra győzött. A következő szett azonban Anikóé volt, ráadásul a tie-breaket 7-1-re hozta. A harmadik szettben aztán gyorsan elnyerte ellenfele adogatójátékát, s magabiztosan 6:2-re hozva a játszmát, továbbjutott. A két óra hét percig tartó küzdelemben a francia lány 93 ki nem kényszerített (Kapros csak 68-at) és nyolc kettős hibát vétett.

Kapros a következő körben a franciák poraiból feltámadó egykori Grand Slam-győztesével, Mary Pierccel találkozik. A két évvel ezelőtti Roland Garros-bajnok Pierce a Philippe Chatrier-pályán hihetetlen magabiztossággal verte a 35. helyen kiemelt spanyol Torrens Valerót (6:3, 6:1), akit végig védekezésre kényszerítve 27 nyerő ütéssel lepett meg. A krónikus gerincbántalmak miatt alig-alig versenyző, s a világranglistán jelenleg mindössze 132. helyen álló francia teniszező még soha nem játszott magyar játékossal.

Nem tartott sokáig az öröme a spanyol Marrerónak sem. Az első fordulóbeli, Sanchez-Vicario elleni kiütéses siker megbosszulta magát, a az orosz Zvonareva ugyanis 6:2, 6:1-re győzött ellene. Nem járt jobban a Kurnyikovát búcsúztató ausztrál Wheeler sem, őt az üzbég Tuljaganova 6:1, 6:4-gyel ütötte el a továbbjutástól.

Kiesett a szebb napokat is megélt spanyol Conchita Martinez is. A 2000. esztendő döntőse nagy csatában 3:6, 7:6, 6:2-re kapott ki a jugoszláv Jelena Dokictól. "Mindketten kemény meccsre számítottunk, korábbi összecsapásainkat ugyanis ez jellemezte. Boldog vagyok, hogy továbbjutottam, bár úgy vélem, könnyebben kellett volna nyernem" - nyilatkozta a győztes.

Capriatinak sem okozott gondot honfitársnője, Frazier, akit 6:4, 6:3-mal ültetett fel a nézőtérre. "Megbolondított, hogy néha képtelen voltam hozni az adogatójátékaimat. A szeles, hűvös időben mindketten kiestünk kicsit a ritmusból" - értékelt Capriati, aki a harmadik fordulóban az ausztrál Evie Dominikovic ellen játszik. Leendő ellenfeléről csupán annyit jegyzett meg az amerikai lány: egyszerű, de jó játékos.

A férfiaknál két és fél meglepetésről lehet beszámolni. Kiesett a brit Tim Henman és a francia Fabrice Santoro, míg a fél meglepetést az amerikai Davis-kupa játékos, James Blake búcsúja jelenti, igaz, ő a hazaiak ászától, Sebastien Grosjeantól szenvedett vereséget. Az 1999-es bajnok amerikai Andre Agassi visszafogottan kezdett, s elvesztette az első játszmát 6:4-re a spanyol David Sanchez ellen, de aztán 6:2, 6:1-gyel javított. És a formáját látva övé lett volna a negyedik szett is, ám ellenfele sérülés miatt visszalépett. Agassi ellenfele a következő fordulóban a spanyol Tommy Robredo lesz.