Csodálatos jubileumot ünnepel szombaton Paolo Maldini, a Milan labdarúgó-csapatának kapitánya. A legendás balhátvéd ötszázadszor lép pályára olasz bajnoki mérkőzésen, a Reggina elleni összecsapáson.

A Milan veteránja 1985. január 20-án, Udinében (Udinese-Milan 1-1) mutatkozott be bajnokin a Milan színeiben, 16 éves korában, s az idei megszakítás nélkül a tizenkilencedik évadja szeretett klubjában. A 19 szezonban eddig 499 bajnoki összecsapáson 23 gól a mérlege, s ne feledkezzünk meg a válogatottról sem, melyben 126 alkalommal lépett pályára.

Az 1968. június 26-án Milánóban született Maldini az európai kupaküzdelmekben is abszolút csúcstartó: 119 BEK-, BL-, UEFA-kupa- és KEK-összecsapáson szerepelt.

Ennél még hihetetlenebb, hogy most, a 35. születésnapja felé araszolva is a sokadik virágzását élő Maldini a Milan "sztahanovistája". A 2002-2003-as évadban senki sem töltött annyi időt a pályán, mint a piros-feketék balbekkje: 1953 percet (22 meccs a lehetséges 24-ből) a bajnokságban, 1055 perc (13 összecsapás) a Bajnokok Ligájában, a selejtezőket is beleszámítva.

Clarence Seedorf áll a második helyen ezen a listán (1934 perc, 24 meccs a bajnokságban, 886 perc, 12 mérkőzés a BL-ben, két találkozó, 95 perc az olasz kupában), a kapus Dida a harmadik, a védő/középpályás Kaladze a negyedik, a centerhalf Nesta az ötödik. Valamennyien jóval fiatalabbak Maldininál.

És Maldini még akár évekig folytathatja, mert játékán nem fog az idő.