Meglepetésre a 61. perctől emberelőnyben játszó argentin labdarúgó-válogatott nem tudta legyőzni Paraguayt a 2006-os németországi világbajnokság dél-amerikai selejtezőjének 7. fordulójában. Brazília is szenvedett, Ronaldóék Chilében értek el 1-1-et.

A világbajnok brazil labdarúgó-válogatott csupán döntetlent játszott idegenben Chile ellen. A találkozón az argentin játékvezető, Horacio Elizondo játszotta az egyik főszerepet, a televíziós felvételek alapján ugyanis mindkét gólnál hatalmasat hibázott: Luis Fabiano 16. percben szerzett találatát leshelyzet előzte meg, míg a hazaiaknak az utolsó előtti percben megítélt büntető előtt nem történt szabálytalanság.

Kolumbiában a hazai együttes szinte "átgázolt" az elmúlt hetekben gyengén futballozó Uruguay csapatán, s 3-0-s félidőt követően 5-0-ra győzött. A Peru-Venezuela mérkőzés ugyanakkor gól nélküli döntetlennel zárult.

eredmények, 7. forduló:
Argentína - Paraguay 0-0
kiállítva:
Ortiz (61., Paraguay)

Ecuador - Bolívia 3-2 (3-0)
Soliz (29.-öngól), Delgao (33.), de la Cruz (40.), illetve Gutierrez (58.), Castillo (75.)

Peru - Venezuela 0-0

Kolumbia - Uruguay 5-0 (3-0)
Pacheco (18., 32.), Moreno (20.), Restrepo (81.), Herrera (86.)

Chile - Brazília 1-1 (0-1)
Navia (89., 11-esből), illetve Fabiano (16.)

az állás: 1. Brazília 13 pont, 2. Argentína 12, 3. Chile 11 (9-7), 4. Paraguay 11 (9-8), 5. Ecuador 10 (8-7), 6. Venezuela 10 (6-7), 7. Peru 9, 8. Kolumbia 7 (10-10), 9. Uruguay 7 (12-19), 10. Bolívia 6

Az első négy helyezett automatikusan tagja lesz a világbajnokság mezőnyének, az ötödik pótselejtezőt játszik az óceániai zóna győztesével.