Nagy meglepetésre elbúcsúzott a labdarúgó UEFA-kupa további küzdelmeitől a címvédő Valencia, mivel a hazai 2-0-s győzelmét követően idegenben ugyanilyen különbségű vereséget szenvedett a Steaua Bucuresti otthonában, majd a büntetőpárbajban alulmaradt. Nem jártak szerencsével a harmadik fordulóban a magyaros csapatok sem, hiszen a Stuttgart (Szabics Imre) és a Feyenoord (Babos Gábor) is kiesett.

A VfB Stuttgart hazai pályán hosszabbításos mérkőzésen szenvedett kétgólos vereséget a Parmától: a sváb együttesben Szabics Imre a 85. percben lépett pályára. A német másodosztályban szereplő Alemannia Aachen - a hazai 0-0-t követően - ugyan 1-0-ra még vezetett az AZ Alkmaar otthonában, ám a holland együttes fordítani tudott. A nyolcaddöntőben nem lesz német csapat, a csoportmérkőzések során a Ferencvárost is legyőző Schalke ugyanis hazai pályán egygólos vereséget szenvedett az ukrán Sahtar Donyecktől, így az idegenbeli 1-1 után sem sikerült bejutnia a legjobb 16 közé.

Ruud Gullit, a Feyenoord trénere - januári ígérete ellenére - ezúttal sem szavazott bizalmat a kapuban Babos Gábornak, csapata pedig két gólt kapott, és ki is esett. A Sporting Lisboa elleni rotterdami összecsapás egyébként majdnem botrányba fulladt, mivel a portugálok vezető gólja után a nézők különböző tárgyakat dobáltak a pályára. A játékvezető ekkor felfüggesztette a mérkőzést, majd mintegy 20 percnyi várakozás után levezette a találkozót. A négy holland együttesből így mindössze a bajnokságban is remeklő AZ ment tovább, a Heerenveent ugyanis az angol Newcastle, az Ajaxot pedig a francia Auxerre búcsúztatta.

A címvédő Valencia hiába nyert hazai pályán 2-0-ra a Steaua ellen, a román csapat ledolgozta hátrányát Bukarestben, a hosszabbítás után pedig a büntetőrúgások során is jobbnak bizonyult riválisánál. Másik három hispán gárda viszont vette az akadályt: a Zaragoza a török Fenerbahcét, a Sevilla a görög Panathinaikoszt, a Villarreal pedig az ukrán Dinamo Kijevet ütötte el a nyolcaddöntőtől.

Az Austria Wien-Athletic Bilbao találkozó 0-0-ra végződött, ám Bécsben még nem derült fény a továbbjutó kilétére, hiszen a találkozó a nagy havazás miatt elmaradt a múlt héten, ez tehát még csak az első mérkőzés volt. A visszavágóra vasárnap kerül sor, s ha a Zaragoza hazai pályán "hozza a kötelezőt", akkor négy spanyol csapat lesz a legjobb 16 között - a címvédő Valencia nélkül.

UEFA-kupa, 3. forduló, visszavágó:
Dnipro (ukrán) - Partizan Beograd (szerb-montenegrói) 0-1 (0-0)
gól: Radovic (87.)
piros lap: Ilic (42. Partizan Beograd)
továbbjutott: a Partizan Beograd, 3-2-es összesítéssel

Schalke 04 (német) - Sahtar Donyeck (ukrán) 0-1 (0-1)
Aghahowa (22.)
tj.: a Sahtar, 2-1-gyel

AZ Alkmaar (holland) - Alemannia Aachen (német) 2-1 (0-1)
gól: Van Galen (62.), Mathijsen (80.), illetve Meijer (31.)
piros lap: Stehle (72., Alemannia Aachen)
tj.: az Alkmaar, 2-1-gyel

Steaua Bucuresti (román) - Valencia (spanyol) 2-0 (1-0, 2-0, 2-0) büntetőkkel 4-3
gól: Cristea (49., 70.)
tj.: a Steaua, 2-2-vel, 11-esekkel

Sochaux (francia) - Olimpiakosz (görög) 0-1 (0-0)
gól: Sztoltidisz (67.)
tj.: az Olimpiakosz, 2-0-val.

VfB Stuttgart (német) - AC Parma (olasz) 0-2 (0-0, 0-1, 0-2)