A Werder Bremen kiütéses, háromgólos győzelmet aratott a címvédő Bayern München otthonában a német labdarúgó-bajnokság ötödik fordulójában.

BL-résztvevő csapatok találkozója volt a Bundesliga 5. fordulójának rangadója, a Bukarestben nyerő Bayern a ciprusi Anorthoszisszal meglepetésre Brémában ikszelő Werdert fogadta. Kicsit aktívabbak voltak a bajorok az elején, de Toni ártalmatlan fejesén kívül mást nem tudtak felmutatni. A másik oldalon Diego ívelése Pizarrót találta meg, aki egy testcsellel befűzte Demichelist, majd éles szögből lágyan átpöckölt Rensing felett, és a Bayernt a jobb kapufa mentette meg.

A 30. percben már nem volt visszaút, Özil remek passzával Rosenberg lépett ki, és a kifutó Rensing mellett a bal alsóba passzolt (0-1). Három perccel később jöhetett volna az egyenlítés, Lúcio emelgetett, majd Podolskinak tette le a labdát, aki jobbal, estében a léc fölé tüzelt. Van Bommel beadása után Toni bólintását Wiese másodjára fogta.

Támadgatott a Bayern, mégis növelte előnyét a Werder. Özil szabadrúgásánál Mertesacker végzett zavarórepülést, amivel elérte, hogy Rensing csak belepiszkált a labdába, a kipattanót pedig Naldo emelte közelről a jobb sarokba (0-2).

A fordulás után próbálta nyomás alatt tartani a Bayern a vendégeket, akik masszívan védekeztek, és támadtak is, de még hogyan! A két gólpasszt jegyző Özil az 54. percben óriási bombagólt akasztott a jobb pipába, lecsendesítve ezzel a hazai drukkereket (0-3).

És ezzel még nem volt vége, egy Rosenberg, Pizarro akció végén az ex-müncheni Lahmról lefordulva mattolta Rensinget (0-4), akit ez annyira megzavart, hogy egy beadásnál elszámította magát, amit Rosenberg használt ki (0-5).

Oddo beadása után Borowski tett arról, hogy ne maradjon gól nélkül a Bayern, az egykori brémai középpályás belsővel gurított a bal alsóba (1-5). Ezt a bravúrt 14 perccel később megismételte, ám ez már csak szépségtapaszt jelentett a hazaiaknak, akik 2007 áprilisa óta először kaptak ki hazai környezetben. A Bayern ezzel elvesztette veretlenségét a mostani
szezonban.

A Frankfurt felett diadalmaskodó Schalke a tabella élére ugrott, a Dárdai Pál nélkül felálló Hertha pedig 1-0-ra nyert a Mönchengladbach otthonában.