A Juventus zárt kapuk mögött 2-2-es döntetlent játszott az Atalantával, és így a torinói csapat hét forduló óta nyeretlen. A Zebrákat egy pontra megközelítette a Fiorentina, amely Gilardino góljával verte a Sampdoriát, a firenzeiek a Genoa botlása miatt nagyon közel kerültek a BL-t jelentő negyedik hely megszerzéséhez. Az alsóházban jó olasz szokás szerint felpezsdült az élet, nyert a Bologna, a Reggina és a Torino is, de csak utóbbi gárda áll jelenleg megmenekülést érő helyen.

A szurkolók Inter elleni rassziszta bekiabálásai miatt a Juventus zárt kapuk mögött fogadta az Atalantát, és a Zebrák egy győzelemmel egy pontra megközelíthették volna a második helyen álló Milant. Ehhez képest a harmadik percben az Atalanta szerzett vezetést, Doni készítette le a labdát Cigarininek, akinek nem túl erős gurítása megpattant Legrottaglie lábán, így Buffon tehetetlennek bizonyult.

Doni a gólpassz után majdnem maga is eredményes lett, amikor Plasmati zseniális átadása után külsővel kapura tette a labdát, de Buffon nagy bravúrral konzerválta az eredményt. A túloldalon Legrottaglie feje villant, a labda meg a lécről pattant le, Poulsen közeli duplázása pedig az égbe szállt. A 26. percben egalizált a Juve: Amauri passzolt a bal oldalon zárkózó Nedvednek, a cseh aranylabdás beadását pedig Iaquinta bólintotta a hálóba. Egy újabb fejes már a Juventus vezetését jelenthette volna, de De Ceglie beadása után a léc megfosztotta Amaurit a gólöröm lehetőségétől.

A 36. percben aztán már minden egyben volt, és egy varázslatos góllal átvette a vezetést a torinói alakulat, egy kifejelt labdát Cristiano Zanetti hatalmas erővel bombázott kapásból a léc alá 27 méterről. De ezzel még nem volt vége az első félidei gólpárbajnak, a 44. percben egy szöglet után Plasmati csúsztatott a rövid oldalon, középen pedig az üresen hagyott Pellegrino fejelt a bal alsóba.

A második félidőben a léc több alkalommal is kisegítte Buffont, a bergamóiak kapujában pedig Consigli remekelt, így maradt a 2-2, a Juve hét meccs óta veretlen, és lassan a harmadik helye is veszélybe kerül, mivel a Fiorentina Gilardino góljával nyert a Sampdoria ellen, és már csak egy pontra van a Zebráktól. A firenzeiek nagyon közel kerültek a BL-szerepléshez, mivel a Genoa nem bírt hazai pályán a Chievóval, és így Militóék két körrel a zárás előtt öt pontra vannak a hőn áhított negyedik pozíciótól.

Az igazán fontos dolgok az alsóházban történtek, ahol a Bologna a mesterlövészek listáját vezető Di Vaio szezonbeli 23. góljával és Volpi 94. percben elért találatával legyűrte a Leccét, a vesztés fél így visszacsúszott az utolsó helyre, míg a piros-kékek a 18. pozíciót foglalják el, ami még mindig kiesést jelent... A Torino ugyanis idegenben verte a tavasszal teljesen kipukkadt Napolit, így a Bikák megmenekülnének, ha most érne véget a bajnokság. A nagy menekülőnek számító Reggina is begyűjtötte a három pontot, de a Reggio Calabria-i gárda úgy tűnik, későn kezdett el Houdinit játszani.

A szombat óta már biztosan bajnok Internazionale a vendég Siena felett aratott magabiztos győzelemmel ünnepelte újabb végső sikerét.

Serie A, 36. forduló:
Bologna - Lecce 2-1 (1-1)
Di Vaio (37.), Volpi (94.), illetve Tiribocchi (30.)
piros lap: Papadopulosz (50., Lecce)

Fiorentina - Sampdoria 1-0 (1-0)
gól: Gilardino (21.)

Genoa - Chievo 2-2 (0-1)
gól: D. Milito (58., 11-esből), Olivera (71.), illetve Pinzi (35.), Pellissier (85.)

Juventus - Atalanta 2-2 (2-2)
gól: Iaquinta (26.), C. Zanetti (36.), illetve Cigarini (3.), Pellegrino (44.)

Napoli - Torino 1-2 (1-0)
gól: Pia (42.), illetve Bianchi (51.), Rosina (72.)

Palermo - Lazio 2-0 (1-0)
gól: Miccoli (6., 11-esből), Migliaccio (87.)

Reggina - Cagliari 2-1 (1-1)
gól: Ceravolo (25.), Brienza (49.), illetve Lazzari (18.)