Megmaradt a négy pont távolság az Inter és a Milan között az olasz bajokságban, miután a címvédő 3-2-re nyert Udinében, Leonardo csapata pedig az Atalantát verte 3-1-re. A harmadik helyezett Roma két pontot Nápolyban hagyott, ahol a hazaiak kétgólos hátrányból álltak talpra. A Juventust Torinóban oktatta a Palermo.

A listavezető Inter kicsit álmosan kezdett Udinében, ezt a 2. percben ki is használta a hazai csapat, amikor Di Natale remek ütempassza után Pepe szerzett gólt.

Gyorsan magához tért az Inter, a 6. percben már 1-1 volt az állás, Balotelli 22 méterről lőtt nagy gólt a jobb sarokba.

Negyedórával később már a milánóiaknál volt az előny, ráadásul egy újabb látványos góllal: Diego Milito tette le a labdát Pandevnek, aki Maicon elé emelte, a gyorsvonat sebességével érkező brazil bekk pedig kapásból lőtte ki a felső sarkot 10 méterről.

Az első félidő hosszabbításában jött a harmadik vendéggól, Balotelli beadása után Milito csúsztatott a bal sarokba.

A második játékrész megint udinei góllal kezdődött, egy szabadrúgás egy Inter-játékos kezén pattant meg, amiért a játékvezető büntetőt ítélt, Di Natale pedig nem hibázott a mészpontról. Az Udinese megérezte a pontszerzés esélyét, meg is voltak a helyzetei, de Cuadrado ziccert rontott, a hosszabbítás ötödik percében pedig Inler lövése a lécen csattant, úgyhogy az eltiltásokkal sújtott Inter végül behúzta a három pontot.

A címvédő előnye négy pont a Milan mögött, amely 3-1-re verte az Atalantát. A meccset bátran kezdte a bergamói csapat, aztán a Milan szép lassan átvette az irányítást és egy remek akció végén némi szerencsével megszerezte a vezetést: Beckham egy jó 50 méteres labdával találta meg Ronaldinhót, aki két védő között befelé indult, majd a balján beinduló Ambrosinihez sarkalt, aki beadásával Patót találta meg, a kis brazil lövése pedig éppen Consigli kapus előtt pattant le, aki így csak beleütni tudott a labdába, amely a kapufáról vágódott a hálóba.

A 41. percben megint brazilok voltak a főszereplők, Ronaldinho beadása után a leshatárról induló Pato kicselezte Consiglit, majd elcsúszott, de szerencséje volt, mert a becsúszó Manfrdeini éppen rábikázta a labdát, ami a hálóba vágódott.

A milánói meccs góljai:

A lelkes szurkolói által űzött Atatanta Valdes szép egyéni alakítása után szépíteni még tudott, de ennél többre nem futotta az erejéből, a Milan pedig a harmadik gólnál sem állt hadilábon a szerencsével: Ronaldinho ugyan kihagyta a Bonera buktatásáért megítélt büntetőt, de a kipattanót a szemfüles Borriello bevágta. Beárnyékolja a Milan győzelmét, hogy a duplázó Pato combsérülést szenvedett, le kellett cserélni, nem tudni, mennyit kell kihagynia.

A játéknap rangadóján a Roma Nápolyba látogatott és a 2-2-es végeredmény azt jelenti, mindkét csapat sorozata folytatódott, a Napoli veretlen maradt odahaza, a fővárosiak pedig sorozatban 16. bajnokijukat tudták le vereség nélkül. A legtöbb gól Genovában esett, ahol a Bologna a triplázó Adailton-vezérletével nyert 4-3-ra.

Az egyre gyengébben szereplő Juventusnak már a BL-t érő negyedik hely eléréséhez is javulnia kell, vasárnap este a Palermo 2-0-ra diadalmaskodott Torinóban, és ezzel a szicíliaiak megelőzték riválisukat.