Hiába vezetett tíz perc után 3-0-ra a Juventus, amelyben Alessandro Del Piero pályafutása 300. és 301. gólját szerezte, az utolsó helyen álló Siena talpra állt, és elvitt egy pontot Torinóból. Szintén döntetlent játszott a Roma, amely nem bírt a Livornóval, a hazaiaknál Cristiano Lucarelli triplázott, a fővárosiaknál David Pizarro 3-2-es állásnál büntetőt rontott. A Milan Clarence Seedorf utolsó pillanatban szerzett góljával győzött a Chievo ellen, és egy pontra megközelítette az Intert. David Beckham súlyosan megsérült, veszélyben a vb-részvétele.

Álomszerűen kezdte a Siena elleni meccset a Juventus, a második percben Candreva három emberen is áthámozta magát, majd a labda Sissoko elé került, akinek a lövése Curci kapusról kipattant, Del Piero pedig az üres kapuba emelt, megszerezve ezzel pályafutása 300. gólját.

Gyorsan érkezett a 301. is, a 7. percben Marchisio védőkről levágódó lövése éppen Del Piero elé került, aki jobbal, dropból szépen lőtt a kapu bal oldalába. Hogy teljes legyen a kivégzés-szerű első tíz perc, arról Candreva gondoskodott, aki 25 méterről olyan lövést küldött a jobb felsőbe, amely méltán pályázik a forduló gólja címére.

A Siena meglepő módon nem zuhant össze, és bár Maccarone első ziccere kimaradt, a kopasz csatár a Grygerától ajándékba kapott labdát már jó helyre küldte, a Juve kapujának bal alsó sarkába. Még a szünet előtt 3-2-re alakulhatott volna az állás, Pratali fejesét azonban Felipe Melo a gólvonalról mentette, de tudjuk, ami késik, az nem múlik, a fordulás után egyből jött a második sienai gól, Maccarone kapufáról kivágódó lövése találta lábon a jó helyen álló Ghezzalt.

A torinói meccs góljai:

Del Piero visszaállíthatta volna a kétgólos különbséget, de fejesét Curci kivédte, a túloldalon Ciolisz brutális bombájánál Chimentit (a Juvében Buffon és Manninger sérülése miatt a harmadik számú kapus védett) kisegítette a bal kapufa. A 73. percben aztán elfogyott a Juve-előny, a pocsék meccset játszó Grygera buktatta Maccaronét, Ghezzal pedig a jogos büntetőből a bal felsőbe küldte a labdát. Az utolsó negyedórára még jött Diego is a Juvéba Del Piero helyére, de a brazil sem tudott segíteni a Zebrákon.

A Juventushoz hasonlóan a Roma is hatgólos meccset játszott, a Farkasok ugyan hátrányba kerültek Livornóban, de 2-1-re és 3-2-re is vezettek, nem bírtak azonban Cristiano Lucarellivel, aki mesterhármast szerzett. A krónikához hozzátartozik, hogy az első félidő hajrájában, 3-2-re római vezetésnél Pizarro a kapufára rúgta a Menez buktatásáért megítélt büntetőt, lehet, hogy éppen ez hiányzott a fővárosiak győzelméhez.

Livornóban is hat gól esett:

A forduló leggólgazdagabb meccsét Genovában játszották, ahol már az első félidőben ment az adok-kapok, és a Genoa végül 5-3-as győzelmet aratott a Cagliari felett. A Bari magyar játékosai, Koman Vladimir és Gosztonyi András nélkül hozta el mind a három pontot a Lazio otthonából, a római Sasok komoly mélyrepülésben vannak, mindössze két pont választja el őket a kiesőhelyen álló Livornótól.

A Juventus döntetlenje azt jelentette, hogy a Palermo udinei vereségével is megőrizte a negyedik helyet. A Parma nehezen szenvedte ki a sikert az Atalanta ellen, Bolognában pedig a végére maradtak az izgalmak, a Sampdoria a 87. percben szerzett vezetést, mégis kénytelen volt beérni egy ponttal, mert Raggi a 92. percben egalizált.

A második helyen álló AC Milan Clarence Seedorf 91. percben lőtt bombagóljával legyőzte a vendég Chievót. Sikerükkel a milánóiak egy pontra megközelítették a városi rivális, éllovas Internazionalét. David Beckhamnek 0-0-s állásnál elszakadt az Achilles-ína, így vélhetően kihagyja a focivébét. A Sky Sports internetes oldal szerint biztos, hogy nem épül fel a vébéig, mert arra 5-6 hónapot kell várnia. A 35. életévében lévő középpályást hétfőn műtik Finnországban.

Seedorf jobbról nagyon bevarrta a jobb pipába:

Serie A, 28. forduló:

Bologna - Sampdoria 1-1 (0-0)
Raggi (92.), illetve Gastaldello (87.)

Genoa - Cagliari 5-3 (4-2)
Zapater (36., 11-esből), Palacio (40.), Sculli (43.), M. Rossi (45.), Milanetto (59.), illetve Dessena (17.), Conti (41.), Matri (55., 11-esből)

Juventus-Siena 3-3 (3-1)
gól: Del Piero (2., 7.), Candreva (10.), illetve Maccarone (16.), Ghezzal (46., 74., a másodikat 11-esből)

Lazio - Bari 0-2 (0-0)
Almiron (51.), E. Alvarez (64.)

Livorno - AS Roma 3-3 (2-3)
C. Lucarelli (9., 26., 71., a harmadikat 11-esből), illetve Perrotta (10.), Toni (19.), D. Pizarro (28.)

Parma - Atalanta 1-0 (0-0)