Egy félidő alatt eldöntötte a Málaga elleni bajnokit csütörtök este a Real Madrid. Benzema akrobatikus mozdulattal, Di María hidegvérrel, Marcelo finom mozdulattal lőtt gólt. Szünet után sem vett vissza Mourinho csapata, újabb négy gólt lőve 7-0-lal tudta le a meccset, ám Ronaldót le kellett cserélni a harmadik gólja után, mert csapattársa, a lelkesen becsúszó Adebayor bokán rúgta.

José Mourinho, a Real edzője a meccs előtt beszólt elődjének, a jelenleg a Málagánál dolgozó Manuel Pellegrininek. A chilei tréner nem szólt vissza, nagyjából ilyen szellemben alakult a meccs is: a Real két érvénytelen gól és néhány nagyobb helyzet után a 27. percben vezetést szerzett Karim Benzema révén.

1-0

Tíz perc sem kellett, Marcelo szöktette Di Maríát, aki egy az egyben nagyon higgadtan verte meg Caballero kapust.

2-0

A félidő végén Marcelo visszakapta a gólpasszt argentin csapattársától, dropból küldte a hosszúba a labdát.

3-0

Fordulás után Ronaldo is betalált, négy eredménytelen tétmeccs után először.

4-0

Egy óra sem telt el, Mourinho már cserékkel kezdte lazítani csapatát: Xabi Alonso és Di María is lejött az 55. percben (Gago és Adebayor állt be). Pár perc múlva Canales is melegíteni kezdett, de nem állt meg a játék, így mire pályára lépett, már 5-0 volt: Marcelo újabb gólpasszt adott, Benzema bólintott.

5-0

Ha még hat percet várt volna Canales, már csak 6-0-nál focizhatott volna, Ronaldo ugyanis büntetőből meglőtte idénybeli 26. gólját, ráadásul Manolo Gaspart kiállították.

6-0

A Real portugál klasszisa aztán triplázott, ám az ugyancsak a beadásra startoló Adebayor bokán rúgta. Ronaldo azonnal cserét kért.

7-0

A végjátékban a hazaiak visszavettek, mivel több cseréjük nem volt, tíz emberrel fejezték be a meccset, a vendégek pedig csak kilenccel egy kiállítás és egy cserék utáni sérülés miatt.

A kora esti mérkőzésen a sereghajtó Almería otthon, 75 percet emberelőnyben játszva sem tudta legyőzni a Santandert. Mi több, a vendégek szereztek vezetést: