Már az első félidőben 3-0-ra elhúzott a Manchester United az Arsenal elleni bajnokin, ám akkor még a londoniak szépítettek. A második félidő viszont elhozta az Arsenal-armageddont: a Manchester United lőtt még ötöt egy ellenében, azaz végül 8-2-re győzött. Rooney két szabadrúgásgólt lőtt, Ashley Young két egyforma bombagólt. Három forduló után a MU hibátlan a Premier League-ben, az Arsenalnak egy pontja van, és 2-10-es gólkülönbsége.

Wengert megalázták, Ferguson védi

Már 45 perc után könnyen egyoldalúvá válhatott volna a vasárnapi Manchester United-Arsenal angol bajnoki rangadó. A Fabregas és Nasri távozását nyögő vendégek háromgólos hátrányba kerültek az első félidő végére: Anderson okos passzát Welbeck fejelte be, majd Ashely Young góljával és Rooney szabadrúgásával elhúzott a ManUnited. Van Persie a 27. percben még egyenlíthetett volna, ám De Gea kiszedte a holland jobb alsóba tartó büntetőjét.

A félidő háromperces hosszabbításának végén Rosicky kiugratta Walcottot a szélen, aki éles szögből bevette De Gea kapuját, 3-1-re szépített az Arsenal.

Az Ágyúsok mégsem úszták meg óriási verés nélkül: fordulás után hat perc alatt három gólt lőtt a Manchester (Rooney ismét szabadrúgásból talált be), majd Van Persie szépítését Rooney harmadik találata követte, büntetőből (7-2). És még nem volt vége: a 92. percben Young klónozta első félidei gólját, ezzel 8-2-re nyert a United.

Alex Ferguson csapata a Manchester Cityvel együtt százszázalékos három forduló után, Arsene Wenger együttese viszont még nem nyert: a nyitófordulóban ikszelt Newcastle-ben, a másodikban otthon kikapott a Liverpooltól, a gólkülönbsége 2-10. A Premier League állását a videók után láthatják olvasóink.