A Barcelona Neymar és Lionel Messi góljaival 3-0-ra győzött a Celta Vigo ellen a Primera División 30. fordulójában. Ami rossz hír lehet a katalánok számára, súlyos térdsérülést szenvedett Víctor Valdés, a klubtól a nyáron távozó kapus így a vébéről is lemarad. A két madridi csapat közül az Atlético legyűrte a Granadát, a Real Madrid viszont kikapott a jó formában lévő Sevillától, így hárompontos hátrányba került.

A vasárnap a Real otthonában óriási meccsen 4-3-ra győző Barcelona nem sokáig hagyta reménykedni a Celtát, a 6. percben Messi, Sánchez, majd Neymar volt a labda útja, a brazilnak a passzolgatás végén csak az üres kapuba kellett helyeznie.

Aztán úgy tűnt, megismétlődik egy hétvégi hiba, és egy 16-oson kívüli szabálytalanság miatt kap 11-est a Barca ellenfele, de a bíró még időben korrigált, mert Adriano kezezése a büntetőterületen kívül történt. Az esetet követő szabadrúgást Víctor Valdés fogta, a leérkezésnél azonban megsérült a jobb térde, hordágyon hagyta el a pályát, és az első diagnózis alapján elszakadt az elülső keresztszalagja. Ez azt jelenti, hogy a klubtól a nyáron távozó kapusnak 6-8 hónapot kell kihagynia, így nem lehet ott a nyári vébén sem.

A 30. percben Iniesta ugratta ki Messit, aki a kapust kicselezve helyezett a kapuba. A Barca a második félidőre visszavett, de így is tudta növelni az előnyét, Neymar egy előrevágott labdára rajtolt rá, majd kihasználta a védők bizonytalankodását, és ballal kilőtte a hosszú sarkot.

A Barcelona a győzelmével átvette a vezetést, de ekkor még hátravolt a két madridi csapat mérkőzése. Az Atlético hozta a kötelezőt, mégha nehezen is, de 1-0-ra győzött, Diego Costa egy szöglet után fejelt a bal sarokba, a brazil szármarázú, de a spanyol válogatottat választó támadó 24. bajnoki gólja három pontot ért Diego Simeone csapatának.

A Real azonban 2-1-re kikapott a Sevilla ellen, amely így sorozatban hatodik bajnokiját húzta be. Pedig jól indult a meccs a Real számára, Cristiano Ronaldo szabadrúgásánál a labda a sorfalban felugró Bacca kezét érintve hullott a kapuba. A Sevilla a bekapott gól után gyorsan egyenlíteni tudott, Reyes lőtte be a labdát a védők mögé, amit Bacca vágott be. A Real így is előnnyel vonulhatott volna a szünetre, de C. Ronaldo lövésénél Beto nagyot védett, majd a portugál egy másik esetnél a kapus fölött már átemelte a labdát, amit a gólvonalról mentett egy védő.

A második félidőben sokkal visszafogottabb volt a Real, amely a 72. percben hátrányba került, a kulcsmozzanat Rakiticé volt, aki oxival emelte át Pepét, majd nagy labdát adott Baccának.

A gól után hiába volt fölényben a Real, Betónak csak C. Ronaldo lövését kellett kitolnia, így a Real a Barca elleni rangadó után ismét kikapott, utoljára a 2008-2009-es idényben fordult elő olyan, hogy a madridiak egymás után kétszer pont nélkül maradjanak.

Az Atlético így pontelőnnyel vezet a Barca előtt, és hárommal a Real előtt, ami inkább négynek felel meg, mivel azonos pontszámnál az egymás elleni eredmény dönt, abban pedig az Atlético jobb.