A második helyezett FC Barcelona fölényes győzelmet aratott a kiesés elkerülésért küzdő Elche otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának szombati játéknapján.

Primera Division, 20. forduló:
Elche-FC Barcelona 0-6 (0-1) G: Piqué 35., Messi 55 - 11-esből, 88., Neymar 69., 71., Pedro 93.
Córdoba-Real Madrid 1-2 (1-1)

22h.:
Real Sociedad-Eibar 1-0 (0-0) G: Prieto 55.
Villarreal-Levante 1-0 (0-0) G: Vietto 56.

Nem indult jól a meccs, a Barca sem játszott kimondottan jól, de Piqué góljával így is megszerezte a vezetést a Spanyol Kupában is alaposan elvert Elche otthonában.

Mindketten dupláztak Forrás: AFP

A hazaiak az 57. perctől emberhátrányban küzdöttek, a vendégeknél pedig Neymar és Lionel Messi is két-két gólt szerzett. A legszebb talán a Barca 4. gólja volt, az egész támadás és a fejezés is káprázatos.

Az Atlético Madrid nem kegyelmezett a Vallecanónak, a hazaiak Griezmann két góljával már az első félidőben vezettek, és bár még az első félidőben szépítettek a vendégek, az Atléti egy érdekes góllal növelni tudta az előnyét a fordulás után. A madridiak tartják a lépést a Barcával, három ponttal lemaradva a harmadik helyen állnak.