Megsemmisítette a Realt az Atlético

Mario Mandzukic, Atlético, foci
SPAIN, Madrid : Atletico Madrid's Croatian forward Mario Mandzukic (Back) celebrates after scoring their fourth goal during the Spanish league football match Club Atletico de Madrid vs Real Madrid CF at the Vicente Calderon stadium in Madrid on February 7, 2015. AFP PHOTO/ PIERRE-PHILIPPE MARCOU
Kihasználva a legjobb Real-védők hiányát kiütéses, 4-0-s győzelmet aratott az Atlético Madrid a városi vetélytárs ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának csúcsrangadóján.

Eredmény, Primera División, 22. folrduló:
Atlético Madrid - Real Madrid 4-0 (2-0)
gól: Tiago (14.), Saúl (18.), Griezmann (67.), Mandzukic (89.)

Nem a legjobb előjelekkel várhatta a városi rangadót a Real Madrid együttese, amelybe ugyan eltiltását követően visszatérhetett Cristiano Ronaldo, ugyanakkor a védelemből hiányzott a sérült Sergio Ramos és Pepe, illetve az öt sárga lapja miatt kimaradó Marcelo, de nem játszhatott a Sevilla ellen lábközépcsonttörést szenvedett James Rodriguez sem.

Nagyon simán nyert az Atlético Forrás: AFP/Pierre-Philippe Marcou

Bár Kokét sérülés miatt már a 10. percben elveszítette az Atlético, a hazaiakat nem vetette vissza a váratlan csere. Sőt a 14. percben egy Mandzukic által lekészített labdát Tiago úgy lőtt a 16-os vonaláról a kapuba, hogy a lábak között érkező labda nagyon meglepte Casillast és csak a gólvonal mögé tudta segíteni (1-0).

Négy perc múlva csodálatos góllal növelte előnyét a címvédő, Giulherme Siqueira bal oldali beadását Saúl Niguez a rövid oldalon, az ötös sarkáról ollózte a kapuba (2-0).

A 35. percben Godin közeli lövése a bevetődő Khedira karjáról pördült Casillas kezébe, de hiába reklamáltak a hazaiak, a bíró továbbot intett.

A második félidő sok sárga lappal indult, még az oldalvonal mellet melegítő Raúl García is kapott egyet, aztán a 60. percben Griezmann villant, előbb a léc fölé ollózott, majd a jobb kapufa mellé bólintott.

Arda Turan remekül játszott Forrás: AFP/Cesar Manso

A francia csatár nem hiába iparkodott, a 67. percben csak bekotort egyet. Arda Turan a hosszú sarokra ívelt, Saúl Niguez az ötösről középre fejelte a labdát, Varane pedig ahelyett, hogy felszabadított volna, tétovázott, így a lendületből érkező Griezmannak csak bele kellett érnie a labdába a bal kapufánál (3-0).

Az utolsó előtti percben Torres beadását követően Mandzukic csukafejessel állította be a kiütéses, 4-0-s végeredmény.

A Real utoljára a tavalyi BL-döntőben tudott győzni az Atlético ellen, azóta a hatodik tétmérkőzésen maradt nyeretlen. Győzelmével az Atlético négy pontra megközelítette a vetélytársat, és ismét nyílttá tette a bajnokságot.

A Levante egygólos hátrányba került az első félidő közepén a Málagával szemben, végül mégis magabiztos győzelmet aratott szombaton a spanyol labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában, ezzel az utolsóról a 17. helyre lépett előre.

A hazai csapat kilenc nyeretlenül megvívott mérkőzés után tudott győzni.