A Premier League 28. fordulójában mindegyik élcsapatnak sikerült nyernie, mégsem volt unalmas a játéknap. Egymást zseniálisan húzó szurkolók, ijesztő dráma és undorító köpködés is volt az angol hétközi fordulóban.

Premier League, 28. forduló, eredmények:
Manchester City-Leicester 2-0 (1-0) G: Silva 45 + 2, Milner 88.
Newcastle-Manchester United 0-1 (0-0) G: Young 89.
Queen's Park Rangers-Arsenal 1-2 (0-0) G: Austin 82. ill. Giroud 64., Sanchez 69.
Stoke City-Everton 2-0 (1-0) G: Moses 32., Diouf 84.
Tottenham-Swansea 3-2 (1-1) G: Chadli 7., Mason 51., Townsend 60. ill. Szung-Jo 19., Sigurdsson 89.
West Ham-Chelsea 0-1 (0-1) G: Hazard 22.
Liverpool-Burnley 2-0 (1-0) G: Henderson 29., Sturridge 51.

A Manchester United vendégjátéka Newcastle-ben nem hozott jó hangulatú meccset, a Telegraph helyszíni tudósítója szerint Jonny Evans és Papiss Cissé oda-vissza leköpték egymást. A mérkőzést az utolsó előtti percben szerzett Ashley Young-góllal nyerte meg Louis van Gaal csapata.

Drámai események zajlottak a Tottenham-Swansea mérkőzés elején. A Spurs gyorsan megszerezte a vezetést, két perccel később Bafetimbi Gomis összeesett a pályán. A francia játékos nem először ájul el a pályán, már a francia válogatott edzőtáborában is előfordult vele hasonló. A játék öt perc után folytatódott, a Tottenham végül magabiztosan győzte le ellenfelét.

A West Ham gyorsan hátrányba került a Chelsea ellen, amely nem játszott ugyan kimondottan jól, de Eden Hazard góljával megszerzett előnyét megtartotta a lefújásig. A mérkőzésen a vendég szurkolók a Chelsea színes bőrű játékosát, Kurt Zoumát éltették, mire a hazai tábor válaszként azt kántálta: „Őt felengednétek a vonatra?” utalva a Chelsea-szurkolók rasszista akciójára Párizsban.

Az élmezőny csapatai mind nyertek, a ManCity könnyedén verte a Leicestert, győzött az egyre jobb formába kerülő Liverpool is. Az Arsenal a QPR otthonában győzött.

Giroud is betalált Forrás: AFP/Bulent Kilic