A listavezető Barcelona 2-0-ra nyert a városi rivális Espanyol otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 33. fordulójában, később az Atlético Madrid 3-0-ra az Elche ellen.

A gránátvörös-kékek Neymar és Lionel Messi révén kétgólos előnyt szereztek az első félidőben, s még úgy is magabiztosan őrizték meg ezt, hogy Jordi Albát az 55. percben kiállította a játékvezető. Az utolsó percekben pályára lépett Xavi is: a Barca világ- és Európa-bajnok játékmestere pályafutása 500. bajnoki mérkőzésén viselte a klub mezét.

Espanyol-Barca 0-1

A Barcelona a legutóbbi kilenc mérkőzésén a nyolcadik győzelmét aratta, ezzel megerősítette helyét a tabella élén.

Az Espanyol a 2009-ben átadott új stadionjában még nem tudta legyőzni városi riválisát.

Espanyol-Barca 0-2

Primera División, 33. forduló:
Espanyol-Barcelona 0-2 (0-2)

Az Atlético Madrid a hét közben szoros párbajban esett ki a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, a Real Madrid csak a 88. percben tudta mattolni, így lett összesítésben 1-0. Ám jött a hétvége, és a Matracosok levezették a feszültséget.

Atlético Madrid-Elche 3-0
gól: Griezmann (55. és 77.), Raúl García (63.)

Getafe - Levante 0-1

Sociedad - Villarreal 0-0