Az első félidőben pusztító fölényben lévő Barcelona pontot veszített a bajnokság zárófordulójában, a kupadöntős ellenfele, a Bilbao viszont átgázolt a Villarrealon. Nem nyert az Atlético Madrid sem, a Valencia és Sevilla pedig egyformán idegenben győzött 3-2-re.

Xavi búcsúmeccsén nagyon belekezdett a Barcelona: Messi az ötödik percben gólt lőtt, a csapat az első félidőben 79 százalékban birtokolta a labdát, mondhatni, megsemmisítő fölényben volt.

Fordulás után viszont a Depor kétszer is betalált, így ezúttal nem tudták behúzni a három pontot a katalánok, jóllehet, nem is volt szükségük rá. Messi duplája az egy pont mellett azt is jelenti, hogy már biztosan Cristiano Ronaldo lesz a gólkirály (45-43), de azért őt ismerve kellőképpen motivált lesz este, a Getafe ellen. A Depor pedig örülhet, a bravúros pontszerzés bentmaradást ért, azonos pontszámmal, de jobb egymás elleni eredményekkel a Granadával és az Eibarral szemben.

A Bilbao nagyon simán győzött, így önbizalommal telve várhatja a május 30-i, Barcelona elleni kupadöntőt. Az esti meccsen a Real Madrid és a Getafe 7-3-as gólfesztivált rendezett.

Primera División, 38. forduló:
Athletic Bilbao-Villarreal 4-0
gól: Aduriz (25., 11-es és 60.), Iraola (28.), Benat (36.)

Barcelona-Deportivo La Coruna 2-2
gól: Messi (5. és 59.), ill. Lucas Pérez (67.), Diogo Salomao (76.)

Granada-Atlético Madrid 0-0

Rayo Vallecano-Real Sociedad 2-4
gól: Bueno (42.), Morcillo (64.), ill. Vela (19.), Castro (21.), Agirretxe (73.), Elustondo (75.)

Eibar-Córdoba 3-0
gól: Mikel Arruabarrena (6.), Raúl Navas (11.), Ander Capa (34.)

Celta Vigo-Espanyol 3-2
gól: Hugo Mallo (38.), Cabral (58.), Nolito (76.), ill Sergio García (23., 11-es), Stuani (48.)
piros: Sergio Álvarez (Celta, 20.)

Almería-Valencia 2-3
gól: Partey (9.), Soriano (37.), ill. Otamendi (28.), Feghouli (45.), Paco Alcácer (80.)
piros: Dani Parejo (Valencia, 89.)

Málaga-Sevilla 2-3
gól: Javi Guerra (67. és 90.), ill. Reyes (52.), Banega (55.), Aleix Vidal (62.)
piros: Weligton (Málaga, 26.)

Levante-Elche 0-0