Óriási verést kapott a Sunderland

Arouna Koné, Everton, foci
Sunderland's English midfielder Jack Rodwell (L) vies against Everton's Ivorian striker Arouna Kone during the English Premier League football match between Everton and Sunderland at Goodison Park in Liverpool on November 1, 2015. AFP PHOTO / PAUL ELLIS
Hihetetlen mérkőzésen győzött 6-2-re az Everton a Sunderland ellen az angol labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának vasárnapi mérkőzésén. A hazaiaknál az elefántcsontparti Arouna Koné triplázott.

Nem úgy kezdődött a mérkőzés, hogy ez az Everton nagy napja lesz, a Premier League utolsó előtti helyén szerénykedő vendégek a 4. percben Patrick van Aanholt, a 15. percben pedig Adam Johnson révén is kapufát lőttek.

Gólt viszont az Everton szerzett, Gerard Deulofeu találatát Arouna Koné megtoldotta még eggyel, de a félidő hosszabbításában Jermain Defoe szépített (2-1).

Arouna Koné először triplázott Everton-mezben Forrás: AFP/Paul Ellis

Sőt az 50. percben Steven Fletcher fejesével egyenlített a Sunderland, ekkor úgy tűnt, szoros lehet a mérkőzés. Azonban az utolsó bő félórát megnyomta az Everton, és a liverpooliak mezében első tripláját szerző Koné vezetésével végül 6-2-re nyertek.

Eredmények, Premier League, 11. forduló:
Everton - Sunderland 6-2 (2-1)
gól: Deulofeu (19.), A. Koné (31., 62., 76.), Coates (55., öngól), Lukaku (60.), illetve Defoe (45.), Fletcher (50.)

Southampton - Bournemouth 2-0 (2-0)
gól: Davis (31.), Pellè (36.)
piros lap: Wanyama (78., Southampton)